MojAndroid

Objavil sa najnovší problém, ktorý trápi smartfóny OnePlus Nord – samé od seba sa vymazávajú. Teda aby sme boli presnejší – obnovujú do továrenských nastavení. Nanešťastie, toto nie je prvá chyba, ktorá sprevádza OnePlus Nord. Pred pár mesiacmi sa objavili správy o tom, že niektorí používatelia majú problémy s displejom. GizmoChina navyše spomína, že niektorí používatelia mali problémy s pripojením Bluetooth. Tie našťastie OnePlus vyriešil pomocou softvérových aktualizácií.

OnePlus Nord
OnePlus Nord sme mali na skúšku aj my v redakcii.

Niektoré modely OnePlus Nord sa automaticky vymazávajú

Poniektorí používatelia na internete hlásia, že sa ich smartfóny samé vymazávajú vo vrecku. Jedným sa to stalo viackrát, iným len raz. Android Authority spomína, že ich čitateľ kontaktoval so správou, že mu zamestnanec OnePlus prisľúbil opravu problému. Je teda zjavné, že OnePlus už o chybe vie a na oprave pracuje. Nie je však jasné, kedy bude problém vyriešený. Bohužiaľ, nie je známa ani akákoľvek (aspoň dočasná) oprava alebo riešenie tohto problému. Náhodné vymazávania sa podľa niektorých používateľov objavujú už niekoľko týždňov.

Táto chyba nemusí zasiahnuť aj váš telefón, ak ste majiteľom OnePlus Nord a bojíte sa o dáta. Preventívne si nastavte zálohy do cloudu alebo si súbory zálohujte do počítača aspoň raz za mesiac. Nechcete predsa prísť o svoje fotky alebo videá z dovolenky (na Slovensku). Ostáva len dúfať, že oprava dorazí čoskoro.

Na záver dodáme, že náš testovací kus OnePlus Nord bol v poriadku a nevymazal sa an raz.

Náš tip
Ako fotí OnePlus Nord? | FOTOmánia

22.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+