MojAndroid

Smartfóny značky OnePlus už roky využívajú nadstavbu systému Android, ktorá je pomenovaná ako OxygenOS. Už v druhej polovici roku ju značka zjednotí s nadstavbou ColorOS, ktorú využívajú smartfóny materskej spoločnosti Oppo. Informáciu priniesol portál GSMArena.

Novinka OnePlus 10 Pro príde na globálny trh ešte s OxygenOS 12

Už minulý rok na jeseň oznámilo vývoj tzv. „Unified OS“, ktorý by mal byť zjednotením nadstavby OxygenOS s ColorOS od Oppo. Napriek tomu, že spoločnosť tento proces zjednotenia začala už pred viac ako polrokom, tak ho doteraz nedokončila. Séria OnePlus 9 preto dostala nadstavbu OxygenOS 12 (so základným kódom z ColorOS), ktorá je založená na Androide 12. Aktualizácia bola navyše plná chýb.

OnePlus 9 Pro
OnePlus 9 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Podľa nových informácii by mala dokonca aj nová vlajková loď OnePlus 10 Pro prísť na  globálny trh s OxygenOS 12 a nie s dlho propagovaným „Unified OS“. Takže sa množstvo fanúšikov značky začalo pýtať, kedy sa zjednotenia nadstavieb konečne dočkáme. Podľa novej informácie od známeho leakera sa vydanie „Unified OS“ odložilo až do druhej polovice tohto roka.

V tom čase by malo debutovať v úplne novom vlajkovom zariadení značky OnePlus. Dokonca by mala byť nová nadstavba údajne založená na Androide 13. Tým pádom sa dá predpokladať, že sa tak stane najskôr až koncom septembra po predstavení novej verzie Androidu. V tomto období značka obvykle predstavuje mierne vylepšené verzie svojich vlajkových lodí. Nadstavba je v súčasnosti údajne stále v počiatočnej fáze vývoja.

Náš tip
Samsung Galaxy Tab S8: Nová séria špičkových Android tabletov oficiálne
10.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+