MojAndroid

Telefóny zo série OnePlus 9 prvýkrát okúsia najnovší operačný systém Android 13. Prichádza čas hneď niekoľkých týždňov na otestovanie softvéru, vyladenie neduhov a optimalizáciu toho, čo už funguje relatívne dobre. Prvá Open Beta s verziu používateľského rozhrania OxygenOS 13 už bola podľa webu GSMArena vydaná.

Začína sa test operačného systému Android 13

Do testovania sú zapojené modely OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro. Pokiaľ ide o používateľskú nadstavbu OxygenOS 13, tak tá bola odhalená spolu so smartfónom OnePlus 10T. Prvé beta verzie softvéru budú k dispozícii iba v Severnej Amerike, no neskôr ju budú môcť testovať aj majitelia týchto zariadení z Európy a Indie. Treba brať samozrejme do úvahy, že ide o veľmi skoré zostavy, ktoré obsahujú veľmi veľké množstvo chýb.

OnePlus 9 novinky
OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Tie dokážu kompletne zruinovať váš používateľský zážitok a preto sa jedincom, ktorý používajú svoj mobil série OnePlus 9 na dennej báze, neodporúča inštalácia beta verzie Androidu 13 s OxygenOS 13. Momentálne sú známe problémy s LED svietidlom či s notifikáciami o prichádzajúcich hovoroch, keď druhá strana volá z iPhonu (veru veľmi zaujímavý bug). Ide s najväčšou pravdepodobnosťou iba o malú vzorku chýb, ktorými tieto ranné verzie najnovšieho firmvéru disponujú.

Aktualizácie u konkurencie

Realme zverejnilo rozpis smartfónov, ktoré budú aktualizované na najnovší operačný systém Android 13. Poznáme aj presnejšie termíny týchto updatov. Samsung ďalej vydal aktualizáciu na Android 12L s One UI 4.1.1 pre svoje staršie skladacie modely. Na záver spomenieme, že septembrový update pre Pixely opravil nefunkčné bezdrôtové nabíjanie, ktoré prišlo s veľkou aktualizáciou na Android 13 a zároveň navýšil úroveň bezpečnostnej záplaty.

Náš tip
Čo sa stane, keď dáme na YouTube video dislike? Toto ste zrejme nečakali
21.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+