MojAndroid

Informácie o OnePlus 6 poukazujú na smartfón so systémom Android, ktorý kombinuje vysoký výkon a najmodernejší dizajn. No dostáva veľmi atraktívnu cenovku. Pozrime sa na to čo najnovší “zabijak” vlajkových lodí ponúka.

OnePlus 6 nahradí  model OnePlus 5T, teraz sa už v USA 5T nepredáva. Model 5T bol jedným z najpôsobivejších telefónov z roku 2017 a priniesol väčší (6.01″) displej, ktorý bol módny medzi ostatnými veľkými značkami, ako aj vylepšenia fotoaparátu. OnePlus 6 sľubuje, že bude ešte lepší.

Náš tip
Pripravovaný smartfón OnePlus 6 umožní skryť výrez v displeji

OnePlus 6 ponúka najväčší AMOLED displej!

Je to oficiálne, že OnePlus 6 bude mať na svojom displeji výrez v štýle iPhone X, aj keď bude menší ako ten, ktorý sa nachádza na vlajkovej lodi Apple. Spoločnosť tiež potvrdila, že OnePlus 6 bude obsahovať najväčší AMOLED displej v uhlopriečke 6.28″, ktorú kto kedykoľvek vložil do telefónu, pričom celková veľkosť telefónu oproti 5T sa nemala veľmi výrazne zmeniť. Pomer obrazovky k telu by mal byť na úrovni 90%!

OnePlus 6 detajl výrezu
OnePlus 6 detajl výrezu

Ohľadom prevedenia samotného tela zariadenia stále sú to len dohady. Špekulovalo sa o sklenenom zadnom povrchu rovnako ako u OnePlus X no na nedávno uniknutých fotografiách môžeme vidieť jemne štruktúrovaný povrch čo môže naznačovať skôr kovové telo. Na fotografii je aj vidieť že u OnePlus 6 ostáva 3.5mm konektor na slúchadlá, jeho existenciu aj potvrdil spoluzakladateľ spoločnosti OnePlus Carl Pei. Zatiaľ poznáme len hrúbku zariadenia a to 7.5mm, váha je 175g. Oproti predchodcovi pribral na váhe o 13 gramov a 0.2mm do hrúbky. Duálna kamera a snímač odtlačkov prstov sa nachádzajú v jednej línii v strede zariadenia.

OnePlus 6
OnePlus 6 – pohľad na zadnú stenu a spodný okraj

3450mAh batéria a 36MP duálny fotoaparát.

Zoznam uniknutých špecifikácií odhaľuje, že zariadenie OnePlus 6 bude mať na zadnej strane fotoaparát s dvomi snímačmi. f/1,7 snímače s rozlíšením 20MP a 16MP rovnako ako OnePlus 5T. Predný snímač je však v rozlíšení 20MP f/2,0, oproti 16MP na OnePlus 5T. Batéria sa udáva v kapacite 3450mAh, čo by predstavovalo malú zmenu oproti 3300mAh v OnePlus 5T. Za zmienku stojí fakt, že väčšina týchto špecifikácií sa zhoduje s Oppo R15, čo dáva zmysel, pretože vlajkové lode OnePlus sú často podobné tým Oppo, pretože tieto dve spoločnosti sú prepojené. Je nepravdepodobné, že OnePlus 6 bude podporovať bezdrôtové nabíjanie, teda žiadna informácia to tejto funkčnosti zatiaľ nehovorí.

Snapdragon 845, 8GB RAM a 256GB ROM

Potvrdené sú taktiež informácie o čipovej sade. Nový vlajkový model 6 bude mať vo svojom vnútri čipset Qualcomm SDM845 s procesorom Snapdragon 845 a grafiku Adreno 630. Potvrdená je aj informácia o internej pamäti o veľkosti 256GB a operačnej pamäti 8GB. Je predpoklad že by OnePlus 6 mohol byť aj v konfigurácii 6GB RAM a 128GB ROM. Operačný systém má byť Andorid vo verzii 8.1.

Predpokladaná cena 725$ a v predaji od júna

Cena oproti 5T sa výrazne zmenila. Informácie naznačujú ceny medzi 625 a 725USD. Vyzerá to tak, že cena OnePlus 6 bude najvyššia, akú spoločnosť kedykoľvek pýtala za telefón. Predchádzajúce modely boli uvedené do predaja v júni, preto je predpoklad že aj tento model by sa mohol začať predávať v tomto období prípadne aj skôr keďže skladové zásoby v USA boli vypredané.

Zdroj: techradar.com

6.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+