MojAndroid

Dnes tu máme nástupcu veľmi obľúbeného „zabijaka vlajkových lodí“ OnePlus 5. Nový model prináša za číslicu 5 písmeno T, rovnako, ako to bolo v minulosti pri modeloch 3 a 3T. Veľa zmien sa neudialo, ale predsa len tu nájdeme nejaké novinky. Podarí sa najnovšiemu prírastku veľmi podarenej série pokračovať v udržaní kvality a vysokého štandardu?

Balenie: Bez slúchadiel, ale s obalom

V efektnej, bielo-oranžovej krabičke sa nachádza samotný OnePlus 5T, rýchlonabíjačka a oranžový USB-C kábel, ktorý ladí s farbou krabice. Samozrejme, nechýba ani nástroj na vyberanie SIM karty a nejaké tie papiere. Slúchadlá v balení chýbajú, ale na druhú stranu poteší prítomnosť  gumeného ochranného obalu. Ten je celkom slušný, na telefóne sedí veľmi dobre a má vyvýšené hrany pri všetkých rohoch telefónu, čo zaručuje ochranu displeja pri položení displejom dole.

Konštrukcia a dizajn: Kvalitný štandard

Novinka sa podobá na svojho staršieho bračeka, model OnePlus 5. Zadná strana s dvomi šošovkami fotoaparátu, skenerom odtlačkov prstov a nenápadným logom výrobcu. Vrchná strana je prázdna, na spodnej sa nachádza mriežka hlasného reproduktoru, USB-C konektor a konektor 3,5 mm jacku. Medzi USB-C a jackom je umiestnená nenápadná  dierka mikrofónu. Ľavá strana je zaujímavá. Okrem štandardu v podobe dvojitého tlačidla, slúžiaceho na ovládanie hlasitosti, sa tu v hornej časti nachádza aj trojpolohový posúvač, ktorý slúži na prepínanie profilov. Možnosti sú 3 (zvonenie, vibrácie a nerušiť) a každý z nich si viete upraviť podľa svojich predstáv. Je to praktické a užitočné. Všetky tlačidlá majú dobrý zdvih, sú na správnom mieste a s ich stláčaním a odozvou nie je žiadny problém. Najväčšou zmenou oproti starému modelu prešiel displej, ktorý je tentokrát natiahnutý, s pomerom strán 18:9, čo zaručuje zmenšenie jeho rámikov na minimum.  Samozrejme,  musel ustúpiť snímač odtlačkov prstov, ktorý sa presunul na zadnú stranu, pretože vpredu nezostalo miesto.

OnePlus 5T recenzia

Ten je rýchly a vhodne umiestnený. Ukazovák po zodvihnutí telefónu sadne priamo na snímač. Tu ale možnosti odomknutia telefónu nekončia. OnePlus si pre nás pripravil čerešničku na torte a podobne ako pri iPhone X sa môžeme tešiť na možnosť odblokovania pomocou tváre. Je to veľmi návykové, rýchle a spoľahlivé. Stačí nasnímať v nastaveniach svoju tvár a odomykať môžete aj týmto spôsobom. Veľmi sa mi páči aj možnosť rozsvietenia a zhasnutia displeja pomocou dvojitého poklepania. Sedíte pri stole, dvakrát klepnete na displej, ten sa rozsvieti, pozriete sa na telefón, odomknuté. Dokonalé.

Oneplus 5T zadná strana

Kvalitu spracovania hodnotím veľmi pozitívne. Kovová zadná strana, kovový rámik a predná časť chránená ochranným sklom Gorilla Glass. Žiadne škrípanie sa nekoná, všetko sedí presne tak, ako sa od vlajkovej lode očakáva. Bohužiaľ, úplne chýba akákoľvek zvýšená odolnosť voči vode a iným vonkajším javom. Vlajkové lode už väčšinou vydržia aj nejaký pobyt vo vode, pri OnePlus 5T by som to radšej neskúšal.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

23.3.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+