MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Kvalitný aj keď nie najlepší

Výrobca osadil novinku veľkým 6“ displejom s pomerom strán 18:9 a Full HD+ rozlíšením, konkrétne 2160 x 1080 pixelov. Vyrobený je technológiou AMOLED. Displej ponúka dostatočný jas, viditeľnosť na priamom slnku mu nerobí väčšie problémy, pozorovacie uhly sú výborné. Nastavenie automatickej regulácie jasu je dobré, presné a zmena jasu je rýchla. nestáva sa často, že by sa telefón pomýlil a svetelné podmienky neodhadol, čo by spôsobilo neprimerane vysoký alebo nedostatočný jas v určitých podmienkach. Ako je už zvykom, displej ponúka aj nočný režim, pri ktorom sa obmedzí používanie modrej farby a šetria sa tým oči. Farby displeja si môžete nastaviť podľa svojich predstáv, takže ak sa vám zdá displej presaturovaný alebo farby príliš živé, jednoducho to zmeníte v nastaveniach.

OnePlus 5T

Výkon a Pamäť: Očakávania splnené, nekompromisný

Podľa skúseností z predošlých modelov spoločnosti OnePlus sa aj pri najnovšom modeli, čo sa týka  výkonu, očakáva len to najlepšie. Novinka určite nesklamala. Osadená je procesorom Snapdragon 835, čo je najvýkonnejší minuloročný čipset v mobilných telefónoch. Spolupracuje so 6 GB RAM a 64 GB vnútorným úložiskom. To ale nie je všetko, tieto parametre platia pre základný model. Najvyššia verzia ponúka rovnaký procesor, ale aj 8 GB RAM a 128 GB úložného priestoru, čo určite oceníte, pretože podpora pamäťových kariet sa nekoná.

Telefón aktuálne beží na Android 8.0 Oreo, ale výrobca sľúbil aktualizáciu aj na Android P, ktorý je momentálne vo vývoji. Kombinácia výkonného hardvéru a takmer čistého Androidu napovedá, že rýchlosť systému bude výborná. Očakávania sa potvrdili, telefón je výborne odladený, nič neseká, na nič sa nečaká. Takto sa to má robiť. Najnáročnejšie hry nie sú žiadny problém, pokročilý multitasking zvláda na jednotku a všetky aplikácie sú k dispozícii okamžite. Počas používania som si všimol, že telefón využíva priemerne 5 GB RAM, čo je naozaj veľká hodnota. Platí to aj vtedy, keď žiadne aplikácie nebežia na pozadí. Polemizovať o množstve voľnej RAM by sme mohli dlho, faktom ale zostáva, že systém najlepšie vie, ako pamäť využiť.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

23.3.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+