MojAndroid

Tento týždeň by mala spoločnosť Samsung predstaviť novú sériu vlajkových smartfónov Samsung Galaxy S24. Spolu s nimi by mala byť predstavená aj nová verzia nadstavby One UI 6.1 pre smartfóny. Podľa portálu AndroidPolice  by mala priniesť lepšie možnosti personalizácie uzamknutej obrazovky.

One UI 6.1 umožní sťahovať písma pre uzamknutú obrazovku

Android 14 pridal nové možnosti prispôsobenia obrazovky. Pomocou týchto možností si môžete vybrať vzhľad hodín, zmeniť ich písmo a farby alebo vybrať skratky na uzamknutej obrazovke, aby ste otvorili napríklad fotoaparát priamo v režime videa. Momentálne je však na výber len niekoľko druhov písma a vzorov hodín, čo by mala napraviť práve nadstavba One UI 6.1.

Známy leaker @UniverseIce zverejnil snímku z obrazovky modelu Galaxy S23 Ultra s novou nadstavbou One UI 6.1. Je na nej zobrazená uzamknutá obrazovka s hodinami s výrazne viditeľným písmom, ktoré nie je dostupné v aktuálnej verzii používateľského rozhrania One UI.

Samsung Galaxy S24
One UI 6.1 bude predstavené spoločne so smartfónmi série Samsung Galaxy S24 | Zdroj: imgur

Podľa leakera totiž One UI 6.1 umožní stiahnuť nové písma z obchodu Samsung App Store. Už dlhšie je tiež známe, že nová aktualizácia pridá lepšiu ochranu batérie s viacerými úrovňami, aby bola v bezpečí pred dobíjaním, čím sa predĺži jej životnosť. Malo by ísť napríklad o možnosť obmedziť nabitie aj na maximálne 80 % jej kapacity a nielen súčasných 85 %.

Náš tip
iPhone v Číne museli zlacniť. Môže za to táto konkurenčná spoločnosť
16.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+