MojAndroid

Nestáva sa často, že by Apple na svoje prémiové zariadenia poskytoval zľavu. Jednak by prišli o určité percento z tržieb, no rovnako by im to mohlo poškodiť v očiach verejnosti. Pýtate sa ako? Existuje niekoľko štúdií, ktoré hovoria o tom, ako produkt v zľave ohrozuje postavenie spoločnosti. Jeho kvalita totiž so zľavou totiž stráca hodnotu v očiach zákazníkov.

Môže to pôsobiť, že sa tento produkt nepredáva podľa očakávaní, no taktiež, že je s ním niečo v neporiadku. Tentokrát sa však Apple rozhodol nerešpektovať neuromarketingové pravidlá a svoj produkt ponúka na čínskom trhu so zľavou. O správe informuje portál PhoneArena.

Konkrétne americký technologický gigant zlacnil svoje zariadenie iPhone 15 Pro Max 256 GB, a to o 5 % (cca 60 €). Nič hrozné a zároveň ani nič výrazné. Táto akcia je len krátkodobá a potrvá tam od 18. do 21. januára, na počesť Lunárneho Nové Roka. Niečo podobné spoločnosť urobila takto aj pred rokom, kedy im to pomohlo nakopnúť pomalšie predaje zariadení na tamojšom trhu.

Samsung Galaxy S23 Ultra a iPhone 14 Pro
Samsung Galaxy S23 Ultra a iPhone 14 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Minulý január Apple znížil cenu série iPhone 14, vtedy najnovších modelov, o 800 jüanov (100 €). Tento krok nasledoval po náročnom roku pre smartfóny v Číne, kde sa v roku 2022 dodalo 285,8 milióna jednotiek, čo bol pokles o 13,2% oproti predchádzajúcemu roku. Od posledného štvrťroka 2023 však klesajú dodávky zariadení iPhone, pričom naopak sa začalo dariť značkám Huawei a Honor.

Je za tým Huawei?

Huawei v auguste prišiel s modelom a vlajkovou loďou Mate 60 s vlastným čipsetom. Tento krok Huawei a čínskej spoločnosti SMIC na vytvorenie vlastného 5G čipu vzbudil vlnu nacionalizmu medzi čínskymi spotrebiteľmi, ktorí uprednostnili nové vlajkové modely namiesto kúpy niektorého z modelov série iPhone 15. Huawei tak začalo konkurovať Applu aj v triede prémiových smartfónov, pričom v strednej a nižšej triede Apple ani zariadenia už nemá.

Náš tip
Do Android Auto prichádza Microsoft Teams. Práca vám tak neujde

16.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+