MojAndroid

Podpora aplikácií pre platformu Android Auto za posledné dva roky výrazne vzrástla a tentokrát sa rozširuje o podporu softvéru priamej konkurencie spoločnosti Google. Podľa portálu TalkAndroid mieri do automobilov so systémom Googlu firemná komunikačná aplikácia Microsoft Teams.

Podpora bola oznámená už minulý rok

Podpora Microsoft Teams pre Android Auto bola oznámená už v máji 2023 počas konferencie Google I/O 2023, spolu s ďalšími populárnymi videokonferenčnými aplikáciami, konkrétne WebEx od Cisco a Zoom. Zatiaľ čo tieto aplikácie sú k dispozícii pre Android Auto od septembra 2023, tak na podporu  Microsoft Team čakajú vodiči dodnes.

Opel Mokka-e
Android Auto hlavné menu | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Čakaniu by mal byť čoskoro koniec a február je mesiacom vybraným na spustenie Microsoft Teams pre Android Auto. Aplikácia je už pritom roky k dispozícii pre konkurenčný Apple CarPlay. Ani Microsoft a ani Google neuviedli, čo všetko bude Teams na Android Auto podporovať, ale niečo naznačil záznam Microsoft 365 Roadmap.

Čo umožní Microsoft Teams pre Android Auto?

Určite sa budete môcť pripojiť ku konferenčným stretnutiam zobrazeného kalendára, uskutočňovať hovory na kontakty rýchlej voľby a zobrazovať posledné hovory. Samozrejme sa to pravdepodobne týka iba audio hovorov. Pri videohovoroch budete pravdepodobne musieť zaparkovať a použiť kameru smartfónu.

Microsoft Teams
Microsoft Teams | Microsoft.com

Teams ponúka viac funkcií pre spoluprácu s kolegami ako len videohovory a audio hovory. Okrem mnohých iných má tiež možnosť zdieľania súborov a okamžitých správy, ale neočakáva sa, že sa podobné funkcie objavia aj vo verzii pre Android Auto. Pri šoférovaní by totiž bolo ich používanie nebezpečné.

Náš tip
Messenger zavádza vyššiu mieru ochrany. Konverzácie si zaheslujete prostredníctvom PIN kódu
16.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+