MojAndroid

UTG displej použil po prvýkrát Samsung vo svojom malom ohybnom mobile – Samsung Galaxy Z Flip. UTG znamená ultra tenké sklo, ktoré je možné ohnúť. Vo svete flexibilných displejov to je evolúcia, pretože prvé zariadenia ako Royole FlexPai alebo Samsung Galaxy Fold, či Huawei Mate X a Xs mali plastovú obrazovku.

Pri UTG displeji, ktorý použil Samsung, to nebolo tak úplne sklo, bolo to sklo zmiešané s plastom (jeho odolnosť voči škrabancom bola rovná plastovému displeju). Je možné, že to bude podobné pri ďalších ohybných zariadeniach od Huawei alebo Xiaomi.

Ohybné zariadenia od Huawei a Xiaomi budú mať UTG displej

Phone Arena dáva najavo tip, ktorý tvrdí, že Huawei a Xiaomi nakúpili UTG displeje. Už niekoľko mesiacov vieme s istotou povedať, že aj Xiaomi pripravuje svoje prvé ohybné zariadenie. V minulosti si výrobca zaregistroval niekoľko patentov, najnovší z nich len tento mesiac a podobá sa na Mate Xs od Huaweiu.

Xiaomi ohybné zariadenie dostane UTG displej
Ohybné zariadenie od Xiaomi dostane UTG displej.

Čo sa Huaweiu týka, ten chystá ohybné zariadenie, ktoré sa nebude zatvárať displejom von, ale naopak, displejom dnu. Dá sa povedať, že sa chopili systému, ktorý využíva Samsung vo svojom Galaxy Folde. Považujeme to za lepšie a rozumnejšie riešenie z pohľadu odolnosti a ochrany displeja.

Huawei použije UTG displej vo svojom najnovšom zariadení.
Najnovší patent od Huaweiu ukazuje zariadenie s displejom na vnútornej strane.

Náš tip
Samsung Galaxy Fold 2: Aké vylepšenia prinesie ďalší skladací smartfón?

24.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+