MojAndroid

Je to už skoro pol roka, čo boli predstavené skladacie smartfóny Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X. A aj keď by si to mohol niekto myslieť, tak ani jeden z nich nebol prvým skladacím smartfónom s ohybným displejom. Skutočne prvým typom tohto zariadenia bol čínsky smartfón Royole Flexpai, ktorý bol predstavený v novembri minulého roka. A teraz prešiel testom odolnosti známeho youtubera Zacka Nelsona alias JerryRigEverything.

Odolnosť ohybného displeja podľa očakávania

Zack na začiatku najprv ukáže Royole FlexPai v celej jeho kráse. Negatívom je snáď len hrúbka v mieste ohybu, ktorý má oproti Huawei Mate X väčší polomer. Vďaka tomu ale nie je na displeji vlnka pri otvorenom stave ako pri prototypoch Huawei Mate X.

Následne youtuber prešiel k testu poškriabania veľkého ohybného displeja. K tomu došlo už pri kovových nástrojoch 3. stupňa Mohsovej stupnice. Displej smartfónu v cene 1300 dolárov je tak veľmi náchylný na poškriabanie. Nejde o nič prekvapivé, pretože ohybný displej nechráni tvrdené sklo ako to je v prípade klasických smartfónov.

S ohňom nie je kamarát

Boky smartfónu a ani bočný snímač odtlačkov si neviedli oveľa lepšie. Pozitívom je, že snímač fungoval ďalej. Najodolnejšou časťou proti poškriabaniu je špeciálna gumená vrstva v mieste ohybu smartfónu. Pri priamom kontakte s ohňom ostali okamžite na displeji trvalo vypálené pixely. Zack ešte skúsil či displej smartfónu vydrží ohýbanie v opačnom smere. Po prvom ohybe síce ešte fungoval, ale po ďalších postupne odišiel a zdeformoval sa.

Náš tip
Samsung Galaxy Fold je opravený a pripravený ísť v septembri do predaja
30.7.2019
Zdroj: Gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+