MojAndroid

Na internete sa objavili fotografie nespokojných majiteľov ohybných smartfónov od Samsungu, ktorým odišla obrazovka z dôvodu chladu. Ide o ohybné smartfóny Samsung Galaxy Z Flip, ale aj Galaxy Fold prvej generácie. Či sa to deje aj druhej generácii Foldov, zatiaľ potvrdené nebolo a dúfame, že nebude.

Zlyhávajú z chladného počasia

Správy o poškodených ohybných smartfónov od Samsungu prichádzajú z ich domovskej krajiny – Južnej Kórei. Ani na jednom obrázku nie je viditeľné povrchové poškodenie vrstvy, ktorá pokrýva obrazovku. Avšak pixely pod ňou zlyhali a tak je telefón prakticky nepoužiteľný. To dokonca aj na Samsungu Galaxy Z Flip, ktorý už má ultra-tenké sklo. Všetci sa zhodujú v jednu príčinu – používanie zariadenia vonku počas chladného počasia.

Android Police dodáva, že už pred viac ako mesiacom sa objavila prvá správa o tom, že sa niekomu pokazil Z Flip v chladnom počasí. Avšak je nutné dodať, že o podobný experiment sa pokúšal Sasha Segan z PC Mag, ktorý dal Z Flip do mrazničky na pol hodinu a poškodenie sa mu neobjavilo. Dokonca ho následne ešte 1000-krát otvoril a zatvoril.

Poškodený Samsung Galaxy Z FlipPred rokom sa redaktorom Inputu stalo niečo podobné – displej ich Motoroly razr sa začal odliepať od stredu, teda od zhybu. Ohybné smartfóny, či už tie od Samsungu alebo od Motoroly, využívajú neobvyklé materiály, ktoré pravdepodobne neboli testované na zimu. Aj keď Motorola si bola vedomá problémov, preto minulý rok vydala vyhlásenie, že jej razr by sa nemal používať pri teplotách pod -20 stupňov Celzia.

Avšak vyzerá to tak, že stále nejde o problém, ktorý by sa týkal všetkých ohybných telefónov. Skôr ide o problém zopár kusov, ktoré možno nemali prejsť kontrolou kvality.

9.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+