MojAndroid

Operačný systém Chrome OS a Chromebooky sú teraz opäť o čosi užitočnejšie. Okrem štandardným obmedzení, ktoré tento systém prináša, bol doteraz problém aj s bežnou tlačou dokumentov. Chromebooky sa totiž dokázali pripojiť iba k tlačiarňam s podporou Google Cloud Print. Od verzie systému 59 sa však Chromebooky pripoja aj k ostatným kompatibilným tlačiarňam.

Náš tip
Acer Chromebook R11: Konvertibilný a lacný | RECENZIA

Drobnosť, ktorá poteší

To výrazne uľahčí bežnú kancelársku prácu. Aj keď dnes možno nepotrebujeme dokumenty tlačiť tak často ako kedysi, stále táto ťarcha celkom neodpadla a mnohí z nás sa niekoľkokrát do mesiaca pristihnú pritom, že si musia vytlačiť pár stránok. Vďaka novej funkcii v Chrome OS sa už Chromebooky nebudú musieť pripájať ku cloudu vždy, keď budete chcieť niečo vytlačiť. Dokážu sa pripojiť k tlačiarňam priamo v lokálnej sieti tak, ako ostatné počítače.

Zdroj: engadget

Veríme aj v ďalšie vylepšenia

Ide síce iba o drobné zlepšenie, no ak vlastníte Chromebook a používate tlačiareň, ide o veľmi vítanú novinku. Veríme, že Google sa tomuto operačnému systému bude venovať aj naďalej, čím ho zatraktívni pre ešte širšiu masu ľudí.

Zdroj: Chrome Releases Blog via engadget

12.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+