MojAndroid

Ak chcete, aby vaše testovanie antigénovým testom prebehlo hladko a prakticky bez čakania, odporúčame vám zistiť, či miesta vo vašom okolí neumožňujú objednanie online. Mestá ako Banská Bystrica a Sereď dokonca podporujú aj aplikáciu, ktorá vám umožní objednať sa na testovanie z domu. Takto predídete nepríjemnému čakaniu v dlhom rade v studenom počasí.

Mestá Sereď a Banská Bystrica umožnia sa objednať na testovanie cez aplikáciu Bookio

Možno aj vaše mesto vám umožní objednať sa na testovanie online

Objednávací systém cez webovú stránku https://korona.gov.sk/ na začiatku týždňa úplne prestal fungovať z dôvodu veľkého náporu. Keď ho už konečne spojazdnili, všetky miesta sa minuli behom pár minút. Združenie miest a obcí Slovenska prišlo s náhradou – aplikáciou Bookio, ktorá vám umožní zvoliť si svoje odberné miesto a čas. Tú ponúka jednotlivým samosprávam pre prípadné využitie.

Aplikácia nevyužíva spomínaný vládny web určený pre informácie ohľadom súčasnej pandémie. Denník N spomína, že ju počas testovania minulý víkend využila aj Banská Bystrica a nakoľko s ňou bola spokojná, použije ju znova pri celoplošnom testovaní.

Rovnako tak ju využíva a aj najbližšie využije Sereď. Po zvolení miesta si zvolíte dátum a čas, vaše osobné údaje a e-mail spolu s telefónnym číslom. Zatiaľ však nie je jasné, aké ďalšie mestá či obce túto aplikáciu využijú. Zatiaľ sa vie len to, že mesto Trenčín ju určite nevyužije. Na druhú stranu, Nitra plánuje zapojiť do prevádzky svoju vlastnú aplikáciu na testovanie.

Náš tip
Najlepšie Samsung mobily roka 2021. Veľký test smartfónov
20.1.2021
Zdroj: Denník N

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+