MojAndroid

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) informuje, že momentálne majú technické problémy s posielaním SMS správ o výsledkoch PCR, ale aj antigénového testovania. Na odstránení problémov pracujú.

NCZI testovanie

NCZI neposiela SMS správy, odporúča záujemcom použiť e-mail

Avšak e-mailom vám výsledky pošlú, ak ste boli na testovaní. Preto hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Veronika Beňadiková informuje, že záujemci o testovanie by mali zadať aj e-mailovú adresu.

“Ak sa občania budú na vyšetrenie registrovať v najbližších hodinách, je preto potrebné uviesť aj mailový kontakt,” hovorí Veronika Beňadiková pre TA3.

Doplnila, že NCZI pracuje na odstránení problému, ktorý však nevznikol na ich strane. Robia všetko preto, aby v najbližších hodinách bol systém funkčný.

Na Faceboovej stránke NCZI však uvádza administrátor Mobilného odberového miesta (MOM) v Rimavskej sobote kompletný problém s SMS správami. Má na mysli aj SMS správy, ktoré sú rozposielané záujemcom o testovanie s informáciami o mieste a čase testovania. Navrhuje použitie e-mailu ako jedinej formy informovania občanov. Argumentuje tým, že e-mail je rýchlejší a spoľahlivejší.

Spoľahlivejšou formou by mohlo byť aj využitie aplikácie Moje eZdravie. Nedávno sme informovali, že v nej sa už testuje forma objednávania na testovanie prostredníctvom telefónu. Celá komunikácia by teda prebiehala priamo, bez využitia e-mailu, či SMS správ.

AKTUALIZÁCIA: SMS správy od NCZI fungujú

Živé prinieslo správu, ktorú obdržalo od Veroniky Beňadikovej o tom, že zasielanie výsledkov SMS správami opäť funguje. Avšak stále platí vyššie spomínané odporúčanie o tom, že by záujemci o testovanie mali uvádzať aj svoju e-mailovú adresu.

„NCZI aj naďalej vyzýva občanov, ktorí sa registrujú na vyšetrenie cez stránku korona.gov.sk, aby pri registrácii zadali do systému nielen telefónne číslo, ale aj emailový kontakt,” podotkla hovorkyňa.

31.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+