MojAndroid

Dnes si v našom seriáli o Android hrách predstavíme hru, ktorá bola súčasťou projektu Humble Bundle 2. Jej názov je Canabalt HD a ide o veľmi jednoduchú hru, ktorá však zaujme svojou hrateľnosťou. Jej počiatky môžeme hľadať na starších PC, kde si túto 8-bitovú hru užívalo množstvo fanúšikov. Postupom času sa jej vývoj uberal aj našim smerom a tak si ju môžeme konečne vychutnať aj na Android zariadeniach. Ak túto hru nepoznáte, tak spozornite, pretože jej budú venované nasledujúce riadky…

Canabalt HD je hra, ktorá bola prerobená z 8-bitovej 2D grafiky do jednoduchých 3D rozmerov, ktoré si teraz môžete vychutnať na vašom Androide. Princíp tejto hry je veľmi jednoduchý – skáčete z budovy na budovu, vyhýbate sa medzerám medzi nimi a prekážkam na nich. Pozor si treba dať aj na občas prelietajúce lietadlo, ktoré pred vás môže nečakane zhodiť kus betónu alebo otrasom spôsobiť, že budova, po ktorej práve bežíte, sa prepadne. Princíp tejto hry je naozaj jednoduchý, no nenechajte sa ním odlákať, Canabalt HD je hra, ktorá vás dokáže zabaviť na dlho! Okrem skákania si v tejto hre určite užijete aj výborné soundtracky od Dannyho Baranowskeho, ktoré celú atmosféru hry dokonale dopĺňajú. Vašim cieľom je teda zabehnúť čo najďalej a popri tom si vypočuť výbornú hudbu. O konečné skóre sa starajú tabuľky so svetovým rozsahom, preto si môžete pozrieť svoje najlepšie výkony, najdlhšie behy dňa, týždňa a dokonca aj mesiaca. Ak by sa vám 3D grafika nepozdávala, môžete si ju prepnúť v ponuke pauzy na klasickú 2D 8-bitovú grafiku. Celkový dojem z hry sa opisuje len veľmi ťažko, preto si najprv skúste zahrať na svojom PC a potom sa rozhodnite, či si ju stiahnete aj do vášho Android zariadenia. TU je odkaz na Canabalt pre PC.

  

Ak vás Canabalt HD zaujal tak, ako nás, môžete si ho zakúpiť na Google Play Store, napríklad aj pomocou nášho widgetu nižšie. My sme zástancami hesla, že v jednoduchosti je krása a táto hra patrí medzi naše najobľúbenejšie. Oslovila aj vás?

Canabalt HD
Kittehface Software
Verzia Závisí od zariadenia (5. 4. 2012)
Veľkosť Závisí od zariadenia

2,49 €

 

11.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+