MojAndroid

Obchod Play umožňoval doposiaľ vrátiť kúpenú aplikáciu počas prvých 15 minút od kúpy. V takomto prípade ste dostali späť bez problémov celú sumu, ktorú ste zaplatili pri kúpe. Všetko ale nasvedčuje tomu, že odteraz sa toto okno výrazne predĺžilo a aplikácie bude možné vrátiť po dobu až dvoch hodín.

Nejde však o žiadnu oficiálnu zmenu, práve naopak. Novinku odhalili redaktori na stránke Android Police, no aj po viacnásobnom otestovaní sa utvrdili v tom, že táto informácia je pravdivá. Aj my v redakcii sme vyskúšali zakúpiť si platenú aplikáciu v obchode Play a bez problémov sme mohli požiadať o vrátenie peňazí aj po uplynutí 30 minút. Ako uvádzajú autori, práve po dvoch hodinách možnosť vrátiť aplikáciu zmizla a kúpa zostala trvalá. Otestovali sme to aj cez viacero Google účtov na niekoľkých zariadeniach a všade bolo okno pre vrátenie aplikácie predĺžené na dve hodiny.

google-play-vratenie-penazi

Ako môžete vidieť na screenshotoch, aplikáciu Assasins Creed: Pirates sme si kúpili dnes ráno o 8:49. Na nižšie priložených screenshotoch môžete vidieť, že aj po uplynutí 15 minút je stále možné aplikáciu vrátiť. Pred vytvorením týchto obrázkov sme zakaždým aplikáciu Google Play zavreli a odstránili z menu s poslednými aplikáciami.

2014-08-05 07.08.29 2014-08-05 07.13.23 2014-08-05 07.21.34

Zdá sa, že Google stále nie je spokojný s politikou, ktorá funguje v obchode s aplikáciami Google Play. Prednedávnom sme vás informovali o tom, že internetový gigant zaviedol možnosť vrátiť aplikáciu aj po uplynutí 15-minútovej lehoty. Toto opatrenie sa však týkalo iba nestabilných aplikácií, ktorých chyby bolo možné objaviť až pri dlhodobejšom používaní. Vrátenie aplikácie počas prvých 15 minút od kúpy bolo stále najpohodlnejšie a po vykonaní tejto akcie v obchode Play vám boli peniaze takmer okamžite vrátené späť na účet.

Hoci táto zmena nie je oficiálna, všetko nasvedčuje tomu, že časové okno pre vrátenie aplikácie je naozaj predĺžené. To určite uvítajú mnohí užívatelia, ktorí si chcú vyskúšať platené aplikácie, no 15 minút im nepostačovalo. Za dve hodiny sa dá aplikácia otestovať oveľa detailnejšie, prípadne je možné odhaliť aj chyby stability a predísť tak komplikovanejšiemu procesu vrátenia aplikácie po uplynutí tejto doby.

Otestovať novinku v obchode Play môžete aj vy. Dajte nám potom v diskusii vedieť, či ste zbadali predĺženie doby na vrátenie aplikácie. Podotýkame, že táto informácia je neoficiálna a je iba na vás, či chcete vyskúšať novinku. My sme ale takto vyskúšali hneď niekoľko aplikácií a každú sme mohli vrátiť aj po uplynutí 15 minút.

Zdroj: Android Police

5.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+