MojAndroid

Google pridal do svojho obchodu Play novú funkciu, ktorá umožní zobraziť filtre pri vyhľadávaní aplikácií prostredníctvom lišty vyhľadávania. Táto funkcia bola dostupná v testovacej forme pre vybraných používateľov už od konca minulého roku, no teraz je oficiálne dostupná pre všetkých a nie je potrebné vykonať žiadnu dodatočnú aktualizáciu.

Náš tip
Google pozmenil dizajn aplikácie obchod Play

Inteligentné návrhy

Novinka funguje presne tak, ako by ste mohli očakávať. Do lišty zadáte hľadaný výraz a po kliknutí na tlačidlo “hľadať” sa objavia dodatočné filtre, na ktoré môžete kliknúť a zobraziť tak iba možnosti relevantné k danému filtru. My sme pri testovaní tejto funkcie mali šťastie najmä s anglickými hľadanými výrazmi či univerzálnymi výrazmi typu “android”.

Nie je potrebná žiadna aktualizácia

Ide o drobnú, no veľmi šikovnú funkciu. Navrhované filtre sú totiž odvodené z hľadaní iných používateľov, a tak vám môžu reálne pomôcť pri vyhľadávaní nových aplikácií. Návrhov k jednému vyhľadávanému výrazu je často veľa a môžete medzi nimi prechádzať klasickým gestom posunutia doľava. Všetko nasvedčuje tomu, že funkcia je spustená zo strany serverov, a tak nie je potrebná žiadna dodatočná aktualizácia.

Zdroj: Android Police via Android Community

9.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+