MojAndroid

Zatiaľ čo v novembri si v mobilnom operátorovi O2 pripomínali hodnoty slobody, demokracie a ochrany ľudských práv,  tak decembri chcú počas adventu pomáhať ľudom v núdzi. V rámci akcie O2 DOBROADVENT sa spojili s neziskovou organizáciou WellGiving a portálom ďakujeme.sk, ktoré v rámci svojich aktivít pomáhajú ľuďom na pokraji chudoby a rodinám, ktoré sa ocitli v zložitej životnej situácii.

O2 odmení deti vianočnými darčekmi a pomôže jednorodičovským rodinám na hranici chudoby

Tento rok sme kvôli protipandemickým opatreniam opäť zrušili vianočnú party pre našich zamestnancov. Rozhodli sme sa však časť finančných prostriedkov, na podujatie určených, venovať rodinám, ktoré túžby svojich detí po vianočných darčekoch alebo aj pre mnohých obyčajnej vianočnej večeri v kruhu najbližších, nemohli alebo nevedeli dovoliť. Sme hrdí, že ochota pomáhať je vlastná aj našim kolegom a kolegyniam, ktorí ku dnešnému dňu splnili vyše polovicu zo zoznamu viac ako 100 vianočných prianí detí a rodín v ťažkej životnej situácii, Okrem vianočných detských snov, darujeme v spolupráci s Hodinou deťom snáď o trochu pokojnejšie a radostnejšie vianočné chvíle aj jednorodičovským rodinám nachádzajúcim sa na hranici chudoby, ktoré trápi hlad, chlad a nedostatok oblečenia.

Tereza Molnár, vedúca Komunikácie O2

Novoročné prianie | Zdroj: O2.sk

Agentúra Free Andy prišla s návrhom PF kartičiek v spolupráci so Športovou akadémiou Mateja Tótha. Počas päťročnej podpory O2 prešli akadémiou tisícky detí, pre ktoré sa aj vďaka nej, stal pohyb obľúbenou formou trávenia voľného času. Tento rok dostali deti z akadémie priestor zaželať niečo partnerom a zákazníkom O2 do roku Nového roku 2022.

Novoročné prianie | Zdroj: O2.sk

Z viac ako 200 želaní boli vybrané tri, z ktorých vznikli tlačené aj online verzie O2 PF kartičky. Jedno zo želaní je možné zazrieť aj na citylightoch v uliciach Bratislavy.

Novoročné prianie | Zdroj: O2.sk

Súčasťou aktivity je aj Festival Doma, ktorý začína dnešným live streamom

Na aktivite sa podieľa aj Férová Nadácia O2, ktorá si popri podpore nových prístupov k vzdelávaniu a kritického myslenia, kladie za cieľ prispieť k ochrane slobody, ľudských práv a demokracie.   

V dňoch, keď si celý svet pripomína podpísanie Všeobecnej deklarácie ľudských práv v roku 1948 v Paríži, ma nesmierne teší, že aj my vo Férovej Nadácii O2 sa môžeme mnohými našimi aktivitami pripojiť k oslave Medzinárodného dňa ľudských práv. Jednou z nich je aj podpora neziskovej organizácie Depaul Slovensko, ktorá poskytuje verejnoprospešné služby zamerané na pomoc ľuďom bez domova. Bezdomovectvo sa dotýka dôstojnosti človeka a ľudia, ktorým domov chýba, spravidla strácajú prístup k mnohým ľudským právam, k právu nebyť diskriminovaný, k právu voliť, právu na sociálne a zdravotné zabezpečenie, či k právu na vzdelanie.

Tereza Molnár, vedúca Komunikácie O2

Nadácia podporila festival Doma Dobre, ktorý organizuje nezisková organizácia Depaul Slovensko. Cieľom je upriamiť pozornosť na tému ľudí bez domova, pre ktorých je zima kritickým obdobím Festival Doma dobre začne 12.decembra o 15.30 live streamom z Nocľahárne sv. Vincenta de Paul, kde vystúpi FVLCRVM a súčasťou programu bude aj debata o živote ľudí bez domova.

Celkovo sa uskutoční 21 koncertov. Postarajú sa o ne Lola Marsh, Jana Kirschner, Bazzookas, Midi Lidi, Katarzia, Chiki liki tu-a, Tolstoys, Štefan Štec, Ventolin, Nina Kohoutova, Lasky, Nina Rosa, Fyasco, Timea, Raptor Koch, Kristin Lash & Jacob Grey, Lomnické Čháve, God & Eve, Quatro Emocione, Braňo Jobus a 52 Hertz Whale. Aktivitu môžu pomocou prázdnej SMS na číslo 827 podporiť aj zákazníci O2.

Vianočné darčeky nakupuje O2 od slovenských podnikateľov

V O2 sa snažia pomáhať malým slovenským firmám a podnikateľom, či chráneným dielňam. Preto aj vianočné darčeky pre zamestnancov alebo partnerov nakupujú takmer výlučne od slovenských dodávateľov. Po úspešných spoluprácach so značkami Pískacie alebo Fusakle, tento rok darček pre zamestnancov a zamestnankyne O2 navrhla herečka a podnikateľka Kristína Tormová.

Náš tip
Samsung spustil adventnú výzvu zdravého používania smartfónu

 

12.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+