MojAndroid

Slovenský operátor O2 v tlačovej správe upozorňuje na zvýšený výskyt podvodných volaní. Tieto hovory sú v anglickom jazyku. Ide o takzvaný “spoofing”, teda o falošné volania s ukradnutou identitou skutočných čísel.

O2 zaznamenáva podvodné hovory

Aj napriek tomu, že druhá strana hovorí v anglickom jazyku, hovor je realizovaný cez internetové služby. Číslo sa tak v mobilnom telefóne príjemcu zobrazí pod štandardným slovenským číslom, ktoré naozaj niekomu patrí. Toto číslo je vyberané náhodne automatom a s podvodom v skutočnosti vlastník čísla nemá nič spoločné. Ak by ste na rovnaké číslo zavolali, prepojili by ste sa s jeho skutočným vlastníkom, ktorý by nemal o ničom ani tušenie.

Cieľom podvodníka je s využitím rozličných zastrašovacích techník prinútiť svoju obeť zaplatiť určitú sumu alebo získať osobné, prípadne bankové údaje. Ak by sa vám náhodou dovolala anglicky hovoriaca osoba so slovenským telefónnym číslom, O2 odporúča hovor okamžite ukončiť. V prípade zmeškania hovoru od neznámeho čísla by ste mali zvážiť, či chcete danému volajúcemu volať naspäť, keďže môže dôjsť k nedorozumeniu s osobou, ktorá vás reálne nekontaktovala. Operátor sa v týchto dňoch venuje riešeniu problému.

Náš tip
Z iPhone 14 Pro na Xiaomi: Vývojári pripravili Dynamic Island pre Android
14.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+