MojAndroid

Za nami je ďalší mesiac a je čas bilancovať. Operátor O2 prostredníctvom tlačovej správy zverejnil zoznam smatfónov a tabletov, ktoré sa predávali najčastejšie v minulom mesiac – v máji. V rámci značiek tu nemáme prakticky žiadne prekvapenie, trhu kraľujú Samsung, Xiaomi a Apple. V rámci tabletov má zase silné postavenie Lenovo.

Viac o operátorovi O2 na MôjAndroid.sk:

Poďme sa teraz bližšie pozrieť na rebríčky, začneme smartfónmi. Na najvyšších priečkach sa držia zariadenia strednej triedy. Nie je žiadnym prekvapením, že prvé miesto získal Samsung Galaxy A54. Dobre vybavený smartfón so zaujímavou cenou a dlhou softvérovou podporou sa už tradične u operátorov umiestňuje veľmi vysoko.

Nasleduje Redmi Note 12 v 4G verzii, ktorého hlavnou výhodou je nízka cena, no ponúka aj veľmi slušné parametre. Tretie miesto je trochu prekvapujúce, obsadila ho Motorola moto g13. Ide o lacný model s veľkou batériou, takmer čistým Androidom a 50-megapixelovým fotoaparátom.

Priečka Model
1 Samsung Galaxy A54
2 Redmi Note 12 (4G)
3 Motorola moto g13
4 Redmi Note 12 Pro 5G
5 Apple iPhone 14 Pro
6 Samsung Galaxy A34
7 Redmi A2
8 Apple iPhone 14
9 Samsung Galaxy A14
10 Samsung Galaxy A33

Ďalšie priečky opäť patria najmä Samsungu a Xiaomi, do TOP 10 sa dostal aj vlajkový Apple iPhone 14 Pro, ktorý obsadil piatu priečku a lacnejší iPhone 14 na ôsmej priečke. Najväčšie zastúpenie má medzi najpredávanejšími smartfónmi má Samsung (4), nasleduje Xiaomi (3), Apple (2) a Motorola (1).

Tabletom vedie Lenovo

Prvá päťka najpredávanejších tabletov vychádza najlepšie pre Lenovo, tento výrobca tu má hneď tri modely, ktoré sa nachádzajú na prvých troch priečkach. Nasleduje Samsung Galaxy Tab A8 a päticu uzatvára tablet Doogee Tab T20.

Priečka Model
1 Lenovo Tab M10 HD 3. gen
2 Lenovo Tab M10 Plus FHD 2Gen
3 Lenovo TAB M8 LTE
4 Samsung Galaxy Tab A8 LTE
5 Doogee Tab T20

Zatiaľ čo medzi najpredávanejšími smartfónmi nájdeme aj zopár drahších kúskov, na poli tabletov ide skôr o cenovo dostupné modely, ktoré často slúžia ako domáce multimediálne centrum, na sledovanie rozprávok pre deti a podobne.

Náš tip
Toto je TOP 10 Android hier, ktoré Slováci sťahujú najčastejšie (6/2023)
12.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+