MojAndroid

Opäť máme za sebou ďalší mesiac a môžeme čiastkovo bilancovať. Operátor O2 sa teraz s nami prostredníctvom tlačovej správy podelil o to, ktoré smartfóny sa v auguste predávali najviac.

Darilo sa viacerým výrobcom

Najčastejšie zastúpenie v TOP 10 najpredávanejších smarfónov v O2 má Samsung, ktorý v prvej desiatke obsadil tri priečky. Dve priečky sa ušli Xiaomi, HONORu a Applu. Jednu pozíciu v TOP 10 si uchmatla aj Motorola. Poďme ale pekne poporiadku.

Prvá štvorica je veľmi zaujímavá, pretože žiadna značka nedominuje a každá z týchto priečok sa ušla inej značke. Najpredávanejším smartfónom sa stal Redmi Note 12. Nasleduje Galaxy A54 od Samsungu, HONOR 90 lite a Motorola moto g13.

Samsungu patri aj ďalšie dve priečky, ktoré obsadili cenovo dostupné zariadenia. Prakticky prvým drahším modelom v tabuľke je Apple iPhone 14 na siedmom mieste. V zásade platí, že celá TOP 10 sa skladá zo strednej a nižšej strednej triedy smartfónov, s výnimkou dvoch iPhonov. To je jasným dôkazom toho, že zákazníci stále uprednostňujú čo najnižšiu cenu.

Najpredávanejšie smartfóny v O2 v auguste 2023

1 Redmi Note 12
2 Samsung Galaxy A54 5G
3 HONOR 90 Lite
4 Motorola moto g13
5 Samsung Galaxy A34 5G
6 Samsung Galaxy A14 5G
7 Apple iPhone 14
8 HONOR 90
9 Apple iPhone 14 Pro
10 Redmi A2
Náš tip
O2: V druhom štvrťroku rástol počet SIM kariet aj pokrytie 5G

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+