MojAndroid

Spoločnosť HTC menovala Paula Browna európskym generálnym riaditeľom pre Vive. Paul bude pôsobiť v centrále HTC pre Európu, ktorá sa nachádza neďaleko Londýna. Tu bude dohliadať na rozvoj ekosystému pre HTC Vive. Oblasťami jeho záujmu bude ako hardware, tak aj softvér a v neposlednom rade aj virtuálny obsah ako taký.

Predtým ako sa Paul pripojil k HTC Vive, pracoval ako generálny riaditeľ Digital D2C v spoločnosti Disney Interactive pre region EMEA. Jeho hlavná náplň bola starať sa o obsah a dozor nad vývojom a spustením britskej služby DisneyLife. Ta bola vôbec prvou dôležitou platformou spoločnosti Disney pre distribúciu hudby a videa na báze predplatného. V rokoch 2009 a 2010 se na pozícii britského marketingového riaditeľa tiež podieľaľ na spustení mobilnej verzie služby Spotify. Veľa skúseností si prináša aj zo svojho pôsobenia v Sony Music a u amerického leadera na trhu online rádií Pandora Media. Prvú pracovnú skúsenosť nabral ako právnik vo firme Hogan Lovells.

Paul se pripojuje k tímu HTC Vive v vzrušujúcej dobe. Od roku 2016, kedy bol Vive predstavený ako výsledok spolupráce HTC a Valve, sa setu podarilo udržať pozíciu najpokročilejšieho zariadenia na trhu s virtuálnou realitou. Momentálne neexistuje zariadenie, ktoré by bolo schopné poskytnúť takú mieru zážitku, akou dokáže vyvolať reálne sledovanie pohybu u HTC Vive. Vive vďaka ďalším inováciám a predstaveniu Vive trackera postupne vstupuje do nových odvetví, kde podporuje další rozvoj. HTC preto stále pracuje na rozširovaní ekosystému prostredníctvom projektov ako Vive Studios, Vive X a VR for Impact. Jedným z aktuálnych je aj spustenie programu predplatného v obchode s obsahom pre virtuálnu realitu Viveport.

Paulove bohaté skúsenosti s novými médiami a obsahom budú veľmi nápomocné pre upevnenie pozície HTC Vive na rastúcom trhu s virtuálnou realitou.

„Možnost připojit se k týmu, který stojí za setem HTC Vive je pro mě velmi vzrušující. Virtuální realita má potenciál změnit svět a skutečně odpoutat naši představivost. Vive nám ukazuje cestu za skutečně pohlcujícími virtuálními technologiemi a obsahem. Jsme teprve na začátku této cesty, podobně jako jsme se před deseti lety seznamovali s možnostmi streamingu hudby a videa! Velmi se těším na spolupráci s globálním Vive týmem. Věřím, že se nám s partnery podaří udržet a nadále posilovat pozici průkopníků na poli virtuální reality.“ Řekl Paul Brown

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+