MojAndroid

Juhokórejská spoločnosť Samsung je jednoznačne najväčším inovátorom v technológii displejov. Jej displeje využíva väčšina výrobcov smartfónov, a to vrátane amerického konkurenta Apple. V novembri minulého roku oficiálne predstavila svoj prvý ohybný Infinity Flex displej. Prvým zariadením, ktoré ho využíva, je vo februári predstavený a neskôr odložený skladací smartfón Samsung Galaxy Fold. Samsung ale bude chcieť svoju inovatívnu technológiu využiť aj v iných typoch zariadení. Jedno z nich teraz prezradil najnovší patent Samsungu, ktorý previedol do vizuálnej podoby holandský server LetsGoDigital.

Patent, ktorý si Samsung registroval na patentovom úrade WIPO (World Incellectual Property Office), ukazuje klasický smartfón, ktorého displeje sa dokáže vertikálne predlžiť do širokouhlejšej podoby. Vďačí za to zrolovanému ohybnému OLED displeju v spodnej časti smartfónu. Displej by sa mal vysúvať pomocou bočného tlačítka. Širokouhlý displej by bol využiteľný v multimédíách alebo mapových podkladoch. Aplikáciám by tiež umožnil zobraziť viacej ovládacích prvkov. Samsung dokonca počíta s tým, že aplikácie si budú môcť v prípade potreby vysúvať displeje automaticky samé. Zatiaľ nie je isté, či sa ale niekedy podobného zariadenia skutočne dočkáme alebo ostane len pri nákresoch.

Náš tip
Samsung Galaxy XCover 4s oficiálne: Obrnenec za tri stovky
12.6.2019
Zdroj: LetsGoDigital

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+