MojAndroid

V rámci populárneho alternatívneho prostredia Nova Launcher sme len nedávno zaznamenali novinku v podobe funkcie Sesame Shortcuts. Teraz vývojári z TeslaCoil Software prinášajú ďalšiu novinku a do prostredia Nova Launcher Beta vo verzii 5.5 prinášajú v rámci najnovšej aktualizácie adaptívne ikony!

Ochutnávka Android 8.0 Oreo

Náš tip
Nova Launcher 5.4.1 prináša novú funkciu Sesame Shortcuts

Pre všetkých používateľov, ktorí stále čakajú na aktualizáciu na najnovší systém Android 8.0 Oreo tak môžu byť adaptívne ikony akousi čiastočnou ochutnávkou nového systému. Pre podporu noviniek budete potrebovať na vašom zariadení systém Android 5.0 alebo novší a pre správne fungovanie niektorých ikon, ktoré používajú špeciálne prostriedky je dokonca nutné používať systém Android 7.0 alebo novší.

Aktuálne známe problémy sú dynamické ikony kalendáru, ktoré momentálne nie sú plnohodnotné. Ide o trochu roztrúsenú funkciu, lebo je množstvo aplikácií, ktoré zatiaľ neponúkajú podporu adaptívnych ikon. Nova Launcher však tieto ikony svojim špeciálnym nástrojom deformuje, aby dizajnovo zapadli do prostredia k ostatným adaptívnym ikonám. Táto funkcia je v primárnom stave vypnutá. Musíte ju manuálne zapnúť a povyberať aplikácie, ktoré nepodporujú novú funkcionalitu.

Náš tip
Získajte funkcionalitu Google Now aj pre váš Nova Launcher Beta│APK

Aktualizácia je aktuálne dostupná len pre BETA testerov. Ak chcete túto funkciu používať, musíte sa zaregistrovať medzi beta testerov a následne stiahnuť aktualizáciu prostredníctvom Obchodu Play.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidpolice

11.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+