MojAndroid

Spoločnosť Google priniesla funkcionalitu Google Now ešte v roku 2012. Za ten čas si inteligentné karty a ponuku funkcií Google Now obľúbilo množstvo používateľov, podobne ako aj alternatívne prostredie Nova Launcher. Doteraz však tvorcovia aplikácie Nova Launcher z viacerých technologických dôvodov službu Google Now neintegrovali.

Náš tip
Nova Launcher v stabilnej verzii prináša notifikačné bodky z Androidu O a ďalšie novinky

TeslaCoil Software teraz prináša riešenie v podobe samostatnej aplikácie s názvom Nova Google Companion. Táto aplikácia úspešne pridá karty Google Now do prostredia Nova. Samostatná aplikácia je však kompatibilná s verziou Nova Launcher 5.3-beta 1. Ak ju chcete využívať musíte sa zapojiť do Beta programu aplikácie Nova Launcher. To vám umožňujú Nova nastavenia. Po aktualizovaní na najnovšiu verziu beta programu sa môžete pustiť do inštalácie samostatnej aplikácie Nova Google Companion.

Nova Launcher finally gets true Google Now integration on home screen, here's how to enable it

Náš tip
Nova Launcher prináša upozornenia v “bodkách”. Predbehol Android O

Aplikácia Nova Google Companion nie je zverejnená v Obchode Play a jej inštaláciu bude nutné spracovať manuálne z príslušného odkazu. Vo vašom telefóne potrebujete najskôr povoliť inštaláciu aplikácií z cudzích zdrojov. Túto možnosť nájdete v nastaveniach vášho Android smartfónu. Následne je potrebné stiahnuť APK súbor a nainštalovať ho podľa pokynov aplikácie. Pri prípadnom odinštalovaní postupujete podobne ako v prípade akejkoľvek aplikácie v Obchode Play.

–> Stiahnuť APK súbor aplikácie Nova Google Companion <–

Zdroj: phonearena, apkmirror

17.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+