MojAndroid

Technologická spoločnosť Nothing, známa svojim minimalistickým dizajnom a inovatívnym prístupom, sa údajne snaží rozšíriť svoje produktové portfólio aj mimo slúchadiel a smartfónov. Nedávne úniky a dôkazy naznačujú, že na trh s inteligentnými hodinkami prinesú nový model, informuje AndroidPolice.

Renomovaný leaker Mukul Sharma odhalil registráciu ochrannej známky, ktorá upútala pozornosť technologických nadšencov. Fráza s názvom „CMF by Nothing“ spočiatku veľa neprezrádzala, keďže CMF zvyčajne označuje farbu, materiály a povrchovú úpravu. Táto fráza sa však znovu objavila aj teraz. Poskytla nám viac kontextu a podporila špekulácie o inteligentných hodinkách spoločnosti Nothing.

Indická webová stránka certifikácie BIS pridala na váhe špekuláciám. Nedávno uviedla nový produkt v kategórii inteligentných hodiniek s modelovým číslom D395 a štítkom „CMF by Nothing“. Aj keď tento vývoj naznačuje, že spoločnosť Nothing skutočne rozmýšľa nad uvedením vlastných inteligentných hodiniek, nezaručuje okamžité predstavenie zariadenia pripraveného na predaj.

nothing
Registrácia ochrannej známky | Zdroj: AndroidPolice

Očakávanie na inteligentné hodinky Nothing sa však zvyšuje. Používatelia Androidu túžia vidieť inteligentné hodinky s operačným systémom Wear OS, ktoré kombinujú praktickosť a cenovú dostupnosť. Takúto rovnováhu sa mnohým značkám doposiaľ nepodarilo dosiahnuť. Aj keď už na trhu existujú vynikajúce inteligentné hodinky so systémom Android s najnovším Wear OS 3 od spoločnosti Google, povesť spoločnosti Nothing z oblasti poskytovania vysokokvalitných produktov za rozumné ceny ich odlišuje.

Štýl zariadení Nothing, charakterizovaný transparentnosťou a elegantným dizajnom, prispieva k vzrušeniu okolo každej špekulácie. Generálny riaditeľ spoločnosti Nothing, Carl Pei, bol nedávno videný, ako experimentuje s hodinkami Samsung Galaxy Watch5 Pro. To podnietilo špekulácie, že by mohli prísť jedného dňa aj so svojimi vlastnými.

Ako prvý však určite príde Nothing Phone (2)

Zatiaľ čo nadšenci čakajú na novinky v oblasti inteligentných hodiniek, môžu presunúť svoju pozornosť na blížiace sa vydanie telefónu Nothing Phone 2. Predstavenie smartfónu naplánovali na budúci mesiac. Phone (2) sľubuje výrazné vylepšenia oproti svojmu predchodcovi. Patrí k nim aj zaradenie výkonného procesoru Snapdragon 8+ Gen 1. Ten nahradí procesor Snapdragon 7 generácie, ktorý sa nachádza v jeho predchodcovi. Uniknuté obrázky tiež naznačujú odklon od predchádzajúceho hranatého dizajnu a majú prísť oblejšie tvary.

Jednou z funkcií, ktorá zostane nezmenená od pôvodného telefónu Nothing, sú výrazné LED svetlá zdobiace zadný panel. Tieto svetlá boli výnimočným dizajnovým prvkom na trhu presýtenom monotónnymi sklenenými chrbtami. Oficiálne odhalenie sa má konať 11. júla.

Náš tip
Ako rozoznať obrázky, ktoré vytvorila umelá inteligencia?

23.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+