MojAndroid

Zdá sa, že spoločnosť Nothing naozaj pracuje na cenovo dostupnejšom smartfóne, ktorý dostane názov Phone (2a). Nedávno sme informovali o úniku, ktorý odhalil dizajn tohto nového zariadenia, a teraz, vďaka informátorovi Yogeshovi Brarovi, získavame podrobnejšie informácie o špecifikáciách a pravdepodobnom cenovom rozpätí nadchádzajúceho telefónu Nothing Phone (2a). Informáciu prináša Gizmochina.

Informátor zdieľal obrázok PVT (Production Validation Unit) telefónu, ktorý ukazuje jeho prednú aj zadnú stranu. Podľa neho má Phone (2a) disponovať 120 Hz OLED displejom s veľkosťou obrazovky 6,7 palca. Poháňaný bude čipsetom Dimensity 7200, doplneným o 8 GB RAM a 128 GB úložného priestoru. Je však možné, že pri uvedení zariadenia na trh dostaneme aj ďalšie možnosti pamäte.

Na zadnej strane telefónu sa nachádzajú dva 50 MP fotoaparáty – jeden z nich je samozrejme hlavný objektív a druhý pravdepodobne ultraširoký objektív. Phone (2) má podobnú konfiguráciu snímačov s 50 MP hlavným a 50 MP ultraširokým objektívom. Predný senzor by mal mať 16 MP rozlíšenie. Chýbať by nemala ani 5 000 mAh batéria, ktorá zabezpečí dlhú výdrž.

Viacero noviniek aj možností pre zníženie ceny

Z hľadiska softvéru má Phone (2a) bežať na Nothing OS 2.5 založenom na systéme Android 14. Spoločnosť nedávno začala distribuovať Nothing OS 2.5 používateľom telefónu Phone (2). Už sme dokonca aj videli náčrt Phone (2a), ktorý ukazuje výrazný dizajn v porovnaní s jeho väčším a drahším súrodencom. Tento krok značky pravdepodobne vytvorí rozdiel medzi jej prémiovými a cenovo dostupnejšími ponukami a otvorí prístup do ďalšieho segmentu.

Nothing Phone (1)
Nothing Phone (1) | Zdroj: Tomáš Kanálik

Phone (2a) by mal mať na zadnej strane menej prvkov rozhrania Glyph v porovnaní s predchodcom v podaní Phone (2). Informátor však naznačuje, že ovládanie Glyph zostane podobné ako v Phone (2). To znamená, že môžeme očakávať, že LED svetlo pravdepodobne zobrazí notifikácie aplikácií a iných upozornení.

Okrem toho únik naznačuje možné uvedenie Phone (2a) na Mobile World Congress (MWC). Nothing má naplánovanú udalosť na 27. februára, takže práve toto môže byť dátum uvedenia smartfónu na trh. Očakávaná cena telefónu Nothing Phone (2a) je okolo 400 dolárov (366 €).

Náš tip
Čo zatiaľ vieme o Samsung Galaxy S24 Ultra? Pôjde o prelomový model

18.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+