MojAndroid

Mladá spoločnosť Nothing, ktorú založil spoluzakladateľ značky OnePlus, Carl Pei, nedávno vydala nový vlajkový smartfón Nothing Phone (2).  A napriek tomu, že venuje veľké zdroje k jeho propagácii, tak nezabúda ani na jeho predchodcu Nothing Phone (1), Podľa portálu XDA-dvelopers dostane budúci týždeň aktualizáciu na systém Nothing OS 2.0.

Nothing Phone (1) má výbornú softvérovú podporu

Je to pritom len pár týždňov, čo zakladateľ spoločnosti Carl Pei oznámil, že interné beta testovanie Nothing OS 2.0 pre minuloročný model ešte len začalo. Potvrdzuje sa tak prísľub spoločnosti poskytovať až 3 roky systémových aktualizácií Androidu a 4 roky bezpečnostných aktualizácií pre jej vlajkové zariadenia. Systém Nothing OS 2.0 je postavený na Androide 13.

Nothing Phone (1) displej
Nothing Phone (1) | Zdroj: Tomáš Kanálik

Už dlhšie je predinštalovaný na novej vlajkovej lodi Nothing Phone (2). Tá bola uvedená na trh v prvej polovici roka. Systém prináša množstvo nových funkcií vrátane miniaplikácií na uzamknutej obrazovke a monochromatických ikoniek. Pribudnú aj nové možností rozloženia domovskej obrazovky alebo možnosť spúšťať viacero inštancií tej istej aplikácie.

Napriek pridaniu nových funkcií sa Nothing drží svojho prísľubu čistého systému bez väčšieho bloatware-u. Navyše je prvý Nothing Phone (1) stále dostatočne výkonný na to, aby bez námahy zvládal všetky funkcie novej verzie Nothing OS. Smartfón bol uvedený na trh minulý rok s operačným systémom Nothing OS 1.0 postavenom na systéme Android 12. V súčasnosti beží na stabilnej verzii systému Nothing OS 1.5.6.

Náš tip
Rusi majú nový smartfón. Parametre nič moc, cena vysoká
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
23.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+