MojAndroid

Nokia sa po 45-tich rokoch zrieka modrej farby. Odteraz už nebude len spoločnosť zaoberajúca sa smartfónmi, ale hlavne spoločnosť novodobých technológií. Nové logo bude modernejšie a nebude mu priradená žiadna konkrétna farebná schéma. Znamená takýto krok aj zmenu stratégie značky? Téme sa venoval portál gsmarena.

Po tom, čo Pekka Lundmark prevzal divíziu telekomunikačných zariadení spoločnosti, následne generálny riaditeľ stanovil trojfázový plán. Prvou fázou mal byť reset, následne by malo nasledovať zrýchlenie a na záver škálovanie.

nokia
Vzhľad nového loga Nokia | Zdroj: gsmarena.com

Takto by sa mal zabezpečiť zvýšený predaj a celkovo zvýšená efektivita výroby a to bez enormného nárastu potrebných zdrojov. Prvá fáza je ukončená a prináša so sebou aj zmenu loga, ktoré používatelia po celom svete poznali 45 rokov.

Nokia je aktuálne lídrom v 5G technológiách

Pokiaľ ide o 5G technológie, Nokia je jednou z popredných svetových spoločností. Vlastní viac ako 4 500 patentov, ktoré sú nevyhnutné pre fungovanie 5G.

nokia
Nové logo Nokia | Zdroj: gsmarena.com

Podľa uvedených informácií spoločnosti, Nokia od roku 2000 investovala viac ako 130 miliárd eur do výskumu a vývoja. Následne tieto technológie poskytuje iným spoločnostiam za licenčné poplatky. Jedným z najväčších partnerov spoločnosti je aj výrobca Samsung.

Divízia mobilných zariadení prešla viacerými vzostupmi i pádmi

Čo sa týka mobilných zariadení, táto divízia prešla za roky pôsobenia na trhu rôznymi vzostupmi i pádmi. Fínsky výrobca má aj napriek tomu dostatočne širokú ponuku svojich zariadení, ktorými sa snaží priblížiť potrebám používateľov. Len nedávno spoločnosť predstavila tri nové smartfóny, ktoré sa vyznačujú vysokou odolnosťou a dlhodobou životnosťou.

Nokia X30
Nokia X30 | Zdroj: TheVerge.com

Firma sa pustila do spolupráce so spoločnosťou iFixit a vytvorila telefóny Nokia G22C32 a C22, ktoré majú k dispozícii veľké množstvo náhradných dielov a tiež nástrojov na ich opravu. Cieľom spoločnosti tak je, aby servis týchto zariadení zvládol aj bežne zručný používateľ v domácich podmienkach. Chce tak šetriť, vzhľadom na dovoz zariadení z Číny, nielen životné prostredie, ale hlavne robiť opatrenia potrebné pre začiatok výroby svojich mobilných zariadení na európskom kontinente.

Okrem nárastu v oblasti telekomunikačných zariadení sa Nokia podľa dostupných informácií zameria aj na predaj iných zariadení firmám. Patria sem najmä súkromné siete 5G a vybavenie pre automatizované továrne, ktoré by spoločnosť postavila ako konkurenta Microsoftu a Amazonu. Okrem toho, podľa slov generálneho riaditeľa Nokia zvažuje rozvoj a rast do budúcnosti aj v iných oblastiach.

Náš tip
Na tieto zariadenia príde MIUI 14 už v prvom kvartáli tohto roka
27.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+