MojAndroid

Spoločnosť HMD Global tento týždeň nepredstavila len nové smartfóny Nokia G11 a Nokia G21. Popritom však podľa portálu GizmoChina uviedla na trh aj dvojicu TWS slúchadiel Nokia Go Earbuds 2+ a Earbuds 2 Pro, ktoré by mohli byť výborným príslušenstvom práve k zmieneným smartfónom.

Rozdiely medzi slúchadlami sú minimálne

Dizajn obidvoch noviniek je úplne rovnaký a rozdiel nenájdeme ani v hardvérovej výbave. Slúchadlá Nokia Go Earbuds Pro sú však vybavené režimom hrania a videa s nízkou latenciou, ktorý prináša bezproblémový herný zážitok bez oneskorenia zvuku počas hrania. Oba modely majú na tele dotykové plochy pre ovládanie hudobného prehrávača, prijímanie hovorov alebo spustenie hlasového asistenta.

Konštrukcia získala certifikáciu odolnosti voči vode IPX4, takže potu alebo striekajúcej vode počas tréningu odolajú bez väčších problémov. O zvuk slúchadiel sa stará 10-milimetrový zvukový menič. Výrobca vybavil slúchadla len základnou technológiou potlačenie okolitého hluku (ENC). Aktívne potlačenie okolitého hluku (ANC) slúchadlám chýba.

Nokia Go Earbuds 2+ | Zdroj: Nokia.com

Spojenie so smartfónom prebieha cez rozhrania Bluetooth 5.2 a nechýba ani podpora rýchleho párovania (Fast Pair). Každé slúchadlo má v sebe zabudovanú  40 mAh batériu a dodávané nabíjacie puzdro s USB-C vstupom obsahuje až 300 mAh batériu. Nabíjacie puzdro by malo slúchadlám dodať celkovo až 24-hodinovú výdrž.

Xiaomi Redmi Buds 3 Lite

Slúchadlá sa dodávajú v čiernej a bielej farbe a niektorých trhoch by už mali byť dokonca dostupné. Cena Nokia Go Earbuds 2+ je stanovená na sumu v prepočte 35 eur, zatiaľ čo cena Nokia Earbuds Pro je 40 eur. Slúchadlá tak budú konkurenciou skôr pre lacnejšie modely. Príkladom sú TWS slúchadlá Xiaomi Redmi Buds 3 Lite.

Náš tip
Google testuje funkciu, vďaka ktorej budú upozornenia z Gmailu menej otravné
19.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+