MojAndroid

Ako budú vyzerať nové Nexusy, ktoré má Google predstaviť spolu s výrobcom HTC? Tak túto otázku si pokladáme už nejaký ten čas, až teraz sa však dozvedáme prvé podrobnejšie informácie. Google tento rok plánuje vydať minimálne dva modely Nexusov, ktoré nesú kódové označenie Marlin a Sailfish. Obidva budú takmer na vlas identické a odlišovať sa budú najmä svojou veľkosťou. Ako asi budú vyzerať, môžete dnes po prvýkrát vidieť na obrázku nižšie.

Render nie je 100% odrazom toho, ako majú dve novinky vyzerať. Portál Androidpolice ho vytvoril na základe informácií interného zdroja, pričom viaceré detaily sa vo finále môžu odlišovať. Napríklad, nie je stále isté, či softvérové tlačidlá budú naozaj celé bielej farby a na 100% nevieme ani to, či sa na zadnej strane zachová logo “G” spoločnosti Google alebo, či spoločnosť do finálneho dizajnu zakomponuje aj logo Nexus.

nexus

Z obrázku vieme vyčítať len toľko, že nové Nexusy budú mať fotoaparát zapustený do konštrukcie, z ktorej nebude vôbec vyčnievať. Telo Nexusov by malo byť vyrobené z hliníku, pričom povrchová úprava bude podobná matnému plastu. K dispozícii by mali byť v čiernej (viď. obrázok) a klasickej striebornej s bielou prednou stranou. Tá inak ukrýva len telefónny reproduktor, prednú kameru a niekoľko senzorov. Zaujímavosťou zadnej strany má byť jej horná časť, ktorá sa bude od zvyšných častí odlišovať svojou lesklosťou – pravdepodobne bude pokrytá odolným sklom. Tú bude umiestnený fotoaparát, snímač odtlačkov prstov, či NFC a antény.

Samozrejme, ako sme už spomínali, finálny dizajn sa môže ešte líšiť, je však viac než pravdepodobné, že obrázok, ktorý ste tu mohli vidieť skutočne odzrkadľuje realitu toho, ako budú nové Nexusy vyzerať. O tom, aké parametre ponúknu smartfóny Nexus Marlin a Sailfish, sme písali už v predchádzajúcich článkoch.

 

6.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+