MojAndroid

Z času na čas sa v obchode Play objaví hra, ktorá svojim spracovaním predčí väčšinu konkurencie. Nie iba po grafickej, ale aj po príbehovej stránke ide v takýchto prípadoch často o prepracované herné tituly, ktoré dokážu poskytnúť takú úroveň herného zážitku, ako mnohé konzolové hry. To je presne prípad hry Never Alone: Ki Edition, ktorá je jedným z adeptov na jednu z najzaujímavejších mobilných hier roka.

V hre budete postupne skúmať kmeň Iñupiatov, ktorí majú početné zastúpenie v Aljaške. Hra sa pritom odohráva práve v tomto snežnom americkom štáte, no nič v hre nepripomína extrémne rýchly a náročný zámorský život. Práve naopak, z hry vyžaruje pokoj a je ideálna na chvíle relaxu a oddychu. Hra sa iba teraz dostala z Beta verzie a konečne je dostupná na celom svete.

Vývoj hry prebiehal za pomoci takmer štyridsiatich konzultantov, starejších, poviedkárov a členov komunity natívnych obyvateľov Aljašky. Vďaka tomu sa podarilo zachytiť ich jedinečnú kultúru a vy tak budete môcť spoznať ľudí z tejto odľahlej zeme aj vďaka šikovne spracovanej mobilnej hre. Hra je tiež zaujímavá tým, že celý príbeh nahovoril jeden z rozprávačov v domorodom jazyku a celý príbeh tak bude ešte autentickejší. V hre budete riešiť rôzne hádanky a prekonávať náročné prekážky. Pomáhať vám v tom bude hlavná postava Nuna a arktická líška, pričom vy budete ovládať jednu z postáv na základe danej úlohy.

Never Alone: Ki Edition je tak jednou z tých hier, ktoré je potrebné si skutočne vychutnať a nie sú iba zabijakom voľných minút v autobuse alebo niekde v čakárni. Hra je plná pekných momentov a zaujímavých situácií, ktoré vám pomôžu spoznať aljašské prostredie a ľudí. Titul ale nie je lacný, v obchode Play stojí 4,99 EUR. Na druhej strane, nenájdete tu žiadne ďalšie mikrotransakcie a skryté poplatky, takže pre niekoho môže ísť o lepšiu formu platenia.

Verzia: 1.0.0
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 4,99 €
Verzia: 1.0.0
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 4,99 €

Zdroj: Never Alone via Android Community

27.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+