MojAndroid

Boj o pozornosť diváka na trhu streamovacích služieb sa neustále zintenzívňuje. Najväčší hráči si chcú uchmatnúť čo najviac predplatiteľov. Avšak teraz sa dohodli na niečom, do čoho išli spoločne. Platformy Netflix, HBO Max a Disney+ a ďalšie založili novú alianciu (Streaming Innovation Alliance), ktorej cieľom je revolúcia spôsobu, akým konzumujeme digitálny obsah. Informáciu priniesol portál variety.com.

Zlepšenia, ktoré majú pocítiť predplatitelia

Aliancia SIA chce zvýšiť kvalitu a dostupnosť streamovacích služieb pre divákov na celom svete. Jedným z hlavných cieľov je zlepšiť technické aspekty streamovania, ako napríklad kompresia či distribúcia obsahu. To by malo viesť k rýchlejšiemu a spoľahlivejšiemu prenosu videa.

Nemali by ste prehliadnuť:

Je to vôbec po prvýkrát v histórii, kedy sa konkurenti takto spojili so spoločným cieľom. Chcú svoje záujme presadzovať aj u politikov a vládnych subjektov, keďže kvôli niektorým zmenám budú potrebovať aj ich súčinnosť. Každá platforma samostatne by v tomto prípade nemala takú silnú presviedčaciu silu, akú majú všetky spoločne.

Disney+ predplatné

Obavy verejnosti?

Nedávny prieskum hovorí o tom, že až 70 percent ľudí vníma video streamovacie služby priaznivo, čo sa týka mladších respondentov, medzi nimi je toto číslo ešte vyššie. Obávajú sa však, že vzniknú nové nariadenia, ktoré budú vyžadovať, aby streamovacie služby od nich zbierali viac citlivých osobných údajov. Cieľom aliancie je vyriešiť aj tento novovznikajúci “problém.”

Náš tip
Netflix: Toto sú najsledovanejšie seriály všetkých čias. Už ste ich videli?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+