MojAndroid

Netflix sa stal v poslednom období synonymom pre streamovanie filmov a seriálov. Ide o platenú službu, vďaka ktorej máte rozsiahly obsah ihneď poruke. Podľa najnovších informácií však služba príde o niektoré TOP seriály či filmy, medzi ktoré patrí aj svetovo najsledovanejší seriál Priatelia. Dôvodom je príchod silnej konkurencie, medzi ktorú patrí napríklad HBO Max od štúdia Warner Bros. To si pravdepodobne stiahne svoj unikátny obsah a Netflixu nepomôže ani to, že si zaň platí poriadne vysoké sumy.

Pre diváka to však znamená, že jeho obľúbený obsah bude rozkúskovaný do viacerých služieb a ak ho bude chcieť mať stále k dispozícii, bude si musieť platiť nielen Netflix, ale aj HBO Max či ďalšie streamovacie služby, ktoré onedlho prídu na trh.

Obsah hlavne v češtine

Poďme ale späť k Netflixu. Po príchode na Slovensko bol problém v nedostatku otitulkovaného či nadabovaného obsahu. Služba sa samozrejme vyvíjala a preloženého obsahu pribúdalo stále viac a viac. Stále však platí, že filmov či seriálov so slovenskými dabingom či titulkami je ako šafránu.

Ale keďže slovenský a český jazyk sú si veľmi podobné, nemáme problém ani s tými čestkými titulkami a dabingom. A tu je to oveľa lepšie. Služba sa v tomto prípade sústreďuje hlavne na titulky. Na Netflixe sa podľa štatistík Filmtoro.sk momentálne nachádza 797 filmov s českými titulkami. To je už celkom slušné číslo. Nadabovaných filmov je oproti tomu len 31.

Netflix je teda aj na Slovensku veľmi obľúbenou službou. Sme však zvedaví, ako dopadne konkurenčný súboj veľkých svetových vydavateľstiev a kto si uchmatne najviac platiacich zákazníkov. Ako ste na tom vy?

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Najsledovanejší seriál Priatelia na Netflixe končí, prichádza nová služba
2.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+