MojAndroid

Priatelia nie sú najlepšie hodnoteným a určite ani najlepším seriálom, ktorý môžete na Netflixe nájsť. No stále sú najpozeranejším. A práve preto sa o nich veľké spoločnosti doslova bijú. Najsledovanejší seriál už v roku 2020 na Netflixe nebude.

Štúdio Warner Bros prichádza s novým projektom HBO Max. Jeho štart je naplánovaný na rok 2020 a Priatelia by mali byť jedným zo štartovacích ťahúňov. Warner Bros má výhodu v tom, že má veľa vlastnej tvorby, ktorú pravdepodobne od konkurencie stiahne. Ak teda diváci budú mať záujem o nejaké seriály či filmy, ktorých práva vlastní táto spoločnosť, budú musieť prejsť na túto službu.

Konkurencia sa rozrastá

Aj Priatelia sú z dielne štúdia Warner Bros. Tomu Netflix doteraz platil nemalé sumy za to, aby si udržal vysielacie práva. Kvôli tomu bol priateliaochotný zaplatiť viac ako konkurencia. My sa tomu nečudujeme, o najsledovanejší seriál je, pochopiteľne, najväčší záujem.

Trh streamovacích služieb sa začína značne trieštiť. Už to nie je len o dvoch-troch veľkých hráčoch, z ktorých si vyberiete. Teraz je tých hráčov viac. A veľkí sú všetci, každý si chce uhryznúť z koláča. Na toto však doplatí divák. Ten mal doteraz možnosť využívať jednu či dve veľké streamovacie služby a našiel na nich prakticky všetko. Teraz to bude zložitejšie. Na trh vstúpia ďalší veľkí hráči a divák sa bude musieť rozhodnúť. Buď sa nejakého obľúbeného obsahu vzdá a zostane pri svojej streamovacej službe, ďalšou možnosťou je odísť ku konkurencii. Avšak v tomto prípade znovu príde o časť obľúbeného obsahu.

Ideálnym riešením pre náročného diváka je mať predplatených viacero služieb, čo je zase finančne náročnejšie. Uvidíme, ako sa toto celé vyvinie a čo z toho bude mať koncový používateľ.

Náš tip
Netflix má u nás a v Česku už 100 tisíc predplatiteľov
29.7.2019
Zdroj: buzzfeednews

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+