MojAndroid

Netflix je jednou z najpopulárnejších filmových a seriálových knižníc online. Vďaka rýchlej lokalizácii v ďalších a ďalších krajinách sa môže tešiť popularite aj u nás alebo u našich susedov. Koľko ľudí ale v skutočnosti využíva jeho služby? Po dlhom čase sme sa dočkali pekného, okrúhleho čísla – predplatiteľov je u nás už 100 tisíc.

Máme pomerne vybavený Netflix

Možno ste už pri diskusii na túto tému zachytili, že niekto spomenul, ako má Netflix málo filmov a seriálov oproti USA. Pravda je však trochu iná. Podrobnejšie sa tejto téme venoval portál Filmtoro.cz, ktorý sa dopátral ku zaujímavým faktom.

netflix vybavenosť
Naša ponuka titulov je jedna z najväčších v celej Európe

Tak napríklad jedným z nich je, že Slovensko a Českojedny z najlepšie vybavených častí Európy. Lepšie je na tom už len Veľká Británia. Oproti Spojeným štátom strácame asi 20 percent obsahu. Hoci tomu tak nebolo hneď od začiatku, dnes už máme prístupných takmer 6 000 titulov. Možno aj preto si Netflix získal priazeň 100 tisíc predplatiteľov.

Na Netflixe máme filmové zastúpenie aj my

Hoci drvivá väčšina produkcie Netflixu pochádza z USA, Indie, či Japonska, nájdete tu aj naše zastúpenie. Pochopiteľne viacej filmov sa dostalo z českej produkcie. Ide o kinofilmy Lída Baarová a Milada, zatiaľ čo nás reprezentuje dokumentárny film Polárnik. Veríme, že časom sa oba zoznamy rozšíria.

netflix slovenske filmy
Na Netflixe postupne pribúdajú rôzne tituly, medzi nimi by sa mohli objaviť aj naše domáce

Patríte medzi 100 tisíc predplatiteľov v Česku a na Slovensku aj vy? Chýbajú vám medzi dostupnými filmami či seriálmi také, ktoré by ste si radi pozreli? Napíšte nám o tom do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Náš tip
Netflix už ponúka ku filmom a seriálom aj český dabing

29.6.2019
Zdroj: Filmtoro

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+