MojAndroid

Hlasovanie a hodnotenie najlepších Android zariadení za uplynulý rok NAY Android Roka 2021 je opäť tu. Už dvanástykrát  budeme spoločne s čitateľmi webu MôjAndroid.sk hľadať to “naj” zo sveta Androidu. Tento rok sa zariadenia uchádzajú o umiestnenia v deviatich kategóriách. Na vás, hlasujúcich, takisto ako aj po minulé roky, čakajú v záverečnom žrebovaní skvelé výhry a odmeny. Tento rok ich máme pre vás pripravených až 21.

Aby sa vám rozhodovalo jednoduchšie, postupne si predstavíme všetky súťažné kategórie. Dnes je to kategória Slúchadlá, kde nájdete tie najlepšie slúchadlá za posledný rok.

Samsung Galaxy Buds Pro

Samsung tento rok predstavil až dva modely, ktoré majú Aktívne potlačovanie hluku. Táto funkcia sa stala najvýraznejšou v tohtoročnom modeli Galaxy Buds Pro, ale aj v lacnejšej verzii Galaxy Buds2. Tento rok sme sa pozreli na oba modely a práve Galaxy Buds Pro vyšli ako víťaz (silnejšie ANC). Sú síce drahšie (od 130 € na Heureke), ale za to ponúkajú pokročilé funkcie (vodoodolnosť IPX7, podporu 360-stupňového audia cez Dolby Atmos) a vyzerajú lepšie. Obom modelom nechýba ani ambientný režim alebo zosilnenie zvukov okolia.

Samsung Galaxy Buds Pro
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Čo sa týka kvality zvuku, môžete si byť istí, že dostanete to najlepšie, čo na trhu existuje. Samsung Galaxy Buds Pro totiž útočia kvalitou zvuku i spracovania na drahšie Apple AirPods Pro. To je už čo povedať. Priaznivci basov budú určite spokojní.

Hrať vydržia 5 hodín s ANC alebo 7 hodín bez neho a krabička ich nabije zhruba trikrát. Okrem klasického USB-C nabíjania ich nabijete aj prostredníctvom bezdrôtového nabíjania, napríklad pomocou reverzného nabíjania z vášho mobilu.

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds 2 S

Slúchadlá od Xiaomi patria svojou cenou i výbavou k tým dostupnejším. Nečakajte tu pokročilé funkcie ako vodoodolnosť, ktorá by vám umožnila s nimi plávať alebo potláčanie hluku okolia. Niektorými funkciami však prekvapia – podporujú napríklad bezdrôtové nabíjanie. Vo výbave nechýba ani podpora hlasového asistenta alebo kodeku LDAC, ktorý nepodporujú ani vyššie spomínané modely od Samsungu. Rovnako je k dispozícii aj aplikácia do mobilu, ktorá vám umožní napríklad aktualizáciu softvéru.

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 S
Zdroj: Mi.com

Čo sa týka kvality zvuku, slúchadlá hrajú skôr priemerne. Ich výdrž je však trochu vyššia, než býva priemer v tejto cenovej kategórii. Na jedno nabitie z nich dostanete zhruba 4 a pol hodiny a krabička nabije slúchadlá 4 krát. Nabíjanie krabičky trvá asi hodinu – pre bezdrôtové i drôtové nabíjanie.

Slúchadlá v ušiach sedia skvelo a sú komfortné, čo nebýva vždy samozrejmosť, napríklad modely od Samsungu môžu spôsobovať bolesť vašich uší.

Sony WF-1000XM4

Tento rok prišiel na scénu aj nový model vlajkových slúchadiel od Sony. Model WF-1000XM4 sa však radí medzi najdrahšie slúchadlá do uší, ktoré si môžete kúpiť. Svojou cenou prestrelia aj AirPody Pro od Apple (WF-1000XM4 sa pohybujú až okolo 300 €). Avšak za to dostanete najlepšie ANC, aké môžete pri tomto type slúchadiel nájsť. Sony to predsa s ANC už dlhodobo vie a dominuje aj kategórii Náhlavných slúchadiel.

Sony WF-1000XM4
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Slúchadlá však majú zvláštny a hrubý dizajn, ktorý nemusí každému sadnúť do ucha. Ten dizajn je taký preto, aby vám slúchadlá mohli hrať až 8 hodín na jedno nabitie. Krabička vám poskytne ešte dve ďalšie nabitia.

Keď príde na kvalitu zvuku, tak Sony má čo ponúknuť. Zvuk je živý a nezaostáva v žiadnom elemente, ale dá sa povedať, že basy sú tu mierne silnejšie, ale ak vám to prekáža, opravíte si to ekvalizérom priamo v aplikácii.

Huawei FreeBuds 4

Tak, ako každý výrobca mobilných telefónov, tak aj Huawei má svoje bezdrôtové slúchadlá. To dokonca až v prémiovej kategórii. Séria FreeBuds sa vo svete stala už známou pre svoje pokročilé funkcie a dobrú kvalitu zvuku.

Samozrejmosťou je aj ANC, ale kvôli polo-otvorenému tvaru slúchadiel nemôžeme hovoriť o tak kvalitnom ANC, ako v prípade slúchadiel Sony či Samsung. Zvuk majú pekný, čistý, avšak jeho hlasitosť nie je výrazná, čiže slúchadlá znejú pri 60 – 70 % hlasitosti tak, ako iné pri 50 %.

Huawei FreeBuds 4
Zdroj: Huawei

Batéria pri tomto modeli je skôr len priemerná – okolo 4 hodín, avšak s krabičkou dokážete túto výdrž natiahnuť až na 22 hodín. To už je slušná hodnota.

Bang & Olufsen Beoplay EQ

Poznáte značku Bang & Olufsen? U nás je možno menej známa, no vo svete sa pýši luxusnými slúchadlami a štýlovým dizajnom. Koniec koncov, tento model zaujme hlavne výzorom. V cenovej kategórii do 400 € predsa nájdeme aj lepšie znejúce kúsky.

Beoplay EQ sú uzavreté slúchadlá s prítomným ANC. Ponúknu aj bezdrôtové nabíjanie rovnako, ako aj konkurencia. Podporujú aj najnovšiu technológiu – Bluetooth 5.2, kodeky SBC, AAC a AptX Adaptive.

Bang & Olufsen Beoplay EQ
Zdroj: Bang-olufsen.com

Batéria je lepší priemer – 6 až 7 hodín hrania na jedno nabitie (s ANC, bez ANC) a krabička poskytne zhruba tri nabitia. Celkovo je výdrž týchto slúchadiel niekde na úrovni 20 hodín.

Sennheiser CX Plus True Wireless

Firma Sennheiser sa špecializuje hlavne na náhlavné a štúdiové slúchadlá. Nejaké počiny však skúšali aj so slúchadlami do uší. Toto je jeden z nich a v podstate ide o vylepšenú verziu lacnejších CX True Wireless slúchadiel, ktorým však chýba ANC.

Prívlastok Plus môžeme teda označiť ako “Plus ANC”, avšak vďaka tejto funkcii vyskočí cenovka tohto modelu o 50 € vyššie, len aby sa zastavila niekde okolo 170 €. Za tú cenu dostanete slušné slúchadlá, ktoré schopne konkurujú aj ostatným modelom v tejto cenovej relácii. Akurát ich dizajn je trochu lacný a veľký.

Sennheiser CX Plus True Wireless
Zdroj: Sennheiser.com

Slúchadlá ponúknu výdrž na úrovni 6 hodín a krabička ponúkne ešte štyri nabitia, vďaka čomu sa celková výdrž vyšplhá na 24 hodín. Slúchadlá podporujú Bluetooth 5.2, aptX, SBC, AAC kodeky a okrem ANC aj ambientný režim.

Creative Outlier Air V3

Tento konkrétny model môžete získať aj v našej súťaži. Slúchadlá od známeho výrobcu Creative majú kreatívny dizajn. Na rozdiel od väčšiny slúchadiel, pri ktorých otvoríte krabičku a vyberiete ich, slúchadlá Creative sa nachádzajú vo vysúvacom “šuflíčku”. Táto forma je veľmi pohodlná a veľmi rýchlo si na ňu zvyknete.

Creative Outlier Air V3 patria spolu s vyššie spomínanými Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 S k tým najdostupnejším v našej ankete. To však neznamená, že by im chýbali nejaké funkcie. Slúchadlá podporujú aktívne potláčenie hluku (ANC) aj ambientný režim. V aplikácii nájdete aj vyše 40 prednastavení ekvalizéru, prípadne si ho môžete sami upraviť.

Creative Outlier Air V3
Zdroj: Creative.com

Slúchadlá majú nadštandardnú výdrž – až 10 hodín na jedno nabitie a krabička ich nabije štyrikrát, teda celkovo až 40 hodín na jedno nabitie. Nechýba ani podpora Bluetooth 5.2, SBC či AAC. Dokonca tu nájdeme aj zvýšenú vodoodolnosť IPX5.

Bose QuietComfort 45

Náhlavné slúchadlá od ďalšej profesionálnej spoločnosti, ktorá sa orientuje aj na štúdiové slúchadlá. Bose QuietComfort 45 sú, rovnako ako ich predchodcovia, orientované v prvom rade na pokojné a ničím nerušené počúvanie hudby.

Teda prítomnosť ANC neprekvapí. Slúchadlá sú vďaka veľkým náušníkom, ktoré sedia okolo uší veľmi príjemné na nosenie. Slúchadlá podporujú Bluetooth 5.1, kodeky AAC a SBC. Slúchadlá ponúkajú dve možnosti pripojenia: Bluetooth alebo cez 3,5 mm jack.

Bose QuietComfort 45
Zdroj: NAY.sk

Výdrž slúchadiel na jedno nabitie sa pohybuje okolo 24 hodín na jedno nabitie. Škoda len, že nie je možnosť vypnúť ambientný mód alebo ANC – vždy musí bežať aspoň jeden z nich.

Čo môžete vyhrať?

V ankete NAY Android Roka 2021 môžete vďaka svojmu hlasu vyhrať až 21 cien. Hlavnou cenou je televízor LG 55NANO88P, ktorý do súťaže venovala spoločnosť NAY.

Zdroj: Miloš Debnár

Okrem neho sú všakv hre aj ďalšie hodnotné ceny. Každý hlasujúci má šancu získať aj smartfóny Motorola moto g60, Xperia 10 III 5G od Sony, Xiaomi 11 Lite 5G NE, Nokia X10,  či robotický vysávač iRobot Roomba j7+, herné slúchadlá Creative SXFI Gamer, Full HD Webkameru – Creative Live! Cam Sync 1080p V2, slúchadlá pre videohovory – Creative HS-720 V2, či Hi-res USB prevodník – Creative SB Play! 4.

Ako môžete zvýšiť svoje šance na výhru?

Hoci sa každý hlasujúci môže zapojiť iba raz, tí najaktívnejší majú možnosť výrazne zvýšiť svoje šance na výhru. Aj tento rok je totiž možné pozvať do ankety vašich známych, za čo vás patrične odmeníme. Všetci tí hlasujúci, ktorí do ankety pozvú aspoň piatich ďalších priateľov alebo známych, budú zaradení do samostatného žrebovania o 5x licenciu ESET Mobile Security a 5x doživotnú licenciu navigácie Sygic.

Zdroj: Miloš Debnár

Ten hlasujúci, ktorý do ankety pozve najviac kamarátov, automaticky vyhráva bezdrôtové slúchadlá Creative Outlier Air V3. Známych môžete do ankety pozývať prostredníctvom vášho účtu na stránke AndroidRoka.sk.


22.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+