MojAndroid

Určite poznáte doplnok Street View pre Google Mapy. Sú to hlavne cestné fotky, ktoré vám majú pomôcť s navigáciou. Google ohlasuje, že tento rok sa jeho autá vrátia na naše cesty. Kam presne, netušíme, ale vieme, že fotenie bude prebiehať už od tohto mesiaca a potrvá do konca októbra. Spomína to Google na svojej stránke venovanej oznamom o snímaní.

Google Street View auto
Google Street View auto | Zdroj: Google.com

Street View autá budete môcť stretnúť na našich cestách skoro celý rok

Už od jari až do jesene sa budú po našich cestách premávať Street View autá. Spoznáte ich jednoducho – na streche totiž majú stojan s fotoaparátmi. Ak jedno také náhodou pôjde okolo vás, určite si ho všimnete. Je taktiež pravdepodobné, že sa na danom mieste budete môcť nájsť najbližších pár rokov. Vaša tvár však prejde autocenzúrou, čiže sa nemusíte báť, že by vás niekto iný spoznal.

Cieľom fotenia je aktualizácia miestnej infraštruktúry – napríklad budú pridané fotky nových úsekov diaľnice D1 medzi Bratislavou a Košicami. Avšak staré budú prepísané, takže ak si chcete zaspomínať, ako to na miestach vo vašom okolí vyzeralo pred pár rokmi, radíme vám urobiť tak čo najskôr.

Okrem ciest na Street View nájdete aj hrady, zámky, či iné kultúrne pamiatky. Nájdete tam aj prírodné pamiatky, ako napríklad Štrbské či Popradské pleso, jaskyne – Domicu a Ochtinskú aragonitovú jaskyňu a mnohé ďalšie.

Služba Street View funguje na Slovensku už od roku 2012 a v ďalších rokoch vykonala niekoľko dodatočných fotení. Avšak to v roku 2012 bolo najväčšie, ostatné boli zamerané na aktualizáciu hlavných ťahov či väčších miest. Ešte v mnohých odľahlejších dedinkách nájdete fotky z roku 2012.

Náš tip
Google Earth sa premení na stroj času, ukáže mapy z minulosti

19.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+