MojAndroid

Na Slovensku sa pravdpeodobne chystá ďalšia vlna mapovania pomocou služby Google Street View. Dokazuje to prítomnosť automobilov Street View v Bratislave, ktoré sme zachytili aj naším fotoaparátom. Zatiaľ sa tu nachádzajú len štyri vozidlá, čoskoro by však mohli pribudnúť ďalšie.

Špeciálne Street View autá mohli Slováci vidieť ešte v roku 2012 vo všetkých kútoch Slovenska. Podarilo sa im nasnímať takmer celé Slovensko, pričom Google na to použil 20 kusov Street View automobilov. Neskôr zmapované lokality doplnil o ďalšie. V roku 2014 pribudli turistické oblasti Slovenska, ktoré si obyvatelia sami zvolili v hlasovaní. Vybrané boli TOP 3 lokality – Vysoké Tatry, Oravský hrad a Slovenský raj – Googlu sa toho podarilo však nasnímať omnoho viac a celkovo zdigitalizoval niekoľko desiatok miest, pamiatok či turistických atrakcií.

Teraz je otázne, čo plánuje spoločnosť na Slovensku. Majú Street View autá u nás len prechodný pobyt, alebo sa chystá ďalšie rozširovanie a aktualizácia Street View máp. Druhej variante však nasvedčuje aj nápis propagujúci slevenskú stránku Street View. Predstavitelia spoločnosti zatiaľ mlčia: “V súčasnosti nemáme konkrétne informácie, ktoré by sme mohli oznámiť.” Situáciu ohľadom Street View na Slovensku budeme monitorovať a o prípadných novinkách vás informovať.

23.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+