MojAndroid

Google pred nejakým časom aktualizoval mapové podklady svojich máp v Bratislave, čo sa mu však kvôli oblakom veľmi nepodarilo. Teraz tu máme ale hlásenú ďalšiu zmenu, ktorá sa tentokrát týka služby Street View. Ak si dobre pamätáte, Google v prvej fáze snímania Bratislavy urobil niekoľko chýb. Viaceré mestské časti ostali totižto zahalené v tme, pravdepodobne v dôsledku zabudnutého ochranného krytu kamier na Google Street View automobiloch. Podľa hlásení našich čitateľov, by však tieto mestské časti mali byť už v službe viditeľné.

Street View je populárna služba na Mapách Google, ktorá je v súčasnej dobe k dispozícii vo viac ako 55 krajinách sveta, vrátane Slovenska, kde bola spustená na jeseň roku 2012. Pre zosnímanie chýbajúcich častí sa Google na Slovensko vrátil v máji minulého roka. Používateľom umožňuje objavovať svet vďaka panoramatickým záberom ulíc rôznych miest a krajín po celom svete. Street View je dostupné aj v rámci služby Google Earth a tiež je súčasťou mobilnej aplikácie Mapy Google. Slovenskí používatelia môžu dnes vďaka Street View virtuálne navštíviť množstvo destinácií, vrátane kultúrne a historicky významných lokalít, či turisticky zaujímavých miest a prírodných krás, ako sú napríklad aj unikátne slovenské jaskyne,“ hovorí Jarda Bengl, produktový manažér Googlu.

Za tip ďakujeme nášmu čitateľovi Tomášovi

26.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+