MojAndroid

Bezpečnosť a súkromie sú dnes veci, o ktoré sa online používateľ bojí najviac. Množstvo hackerov zneužívajúcich uniknuté dáta sa množí každým dňom, a hoci nemusíte byť priamo ohrození niektorým z nich, vaše dáta cestujú svetom s vašou menovkou na svojom chrbte. Bezpečnosť prehliadania internetu sa ale dá ľahko zvýšiť prehliadaním cez takzvaný VPN tunel. Ten vám umožní nielen surfovať anonymne, ale tiež odblokovať stránky, ktoré nie sú na Slovensku dostupné. Pozor však na hranice zákona, ktoré sú v niektorých prípadoch naozaj veľmi tenké.

tunnelbear

Bežný používateľ, ktorý chce zvýšiť cez VPN tunel bezpečnosť prehliadania tak môže urobiť nielen na svojom PC, ale aj na mobile. Prinášame vám preto jednoduchý návod na to, ako spustiť VPN tunel na Android zariadeniach a zabezpečiť si tak svoje spojenie so svetom. Základom je aplikácia TunnelBear VPN, ktorá je voľne dostupná z obchodu Play. Hoci v tejto kategórii nájdete aj niekoľko zaujímavých alternatív, nás zaujal práve TunnelBear.

tunnelbear-3 tunnelbear-2

Po nainštalovaní aplikácie si v spodnej časti obrazovky zvolíte krajinu, cez ktorú sa chcete spojiť s internetom a medveď ostatnú prácu vykoná za vás. Aplikácia je však obmedzená na množstvo dát, ktoré cez tunel môžete preniesť, pričom základná verzia aplikácie ponúka 500 MB za mesiac. Autori však myslia na to, že doba je zlá, a tak vám ponúkajú ďalší gigabajt za to, že svojim priateľom budete zdieľať cez Twitter, že túto aplikáciu používate. Samozrejme, pre náročnejších používateľov je dostupná aj možnosť platených dát, no keď sme sa v aplikácii pokúšali dostať k platenej ponuke, tak nám spadla.

Samozrejme, že takýto spôsob nie je jediným svojho druhu a existujú aj ďalšie riešenia. VPN tunel cez Android aplikáciu však jednoznačne patrí medzi najjednoduchšie a najviac praktické riešenia. Ako pristupujete k bezpečnému surfovaniu vy? Meníte VPN či využívate iba režim inkognito?

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
10.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+