MojAndroid

Aplikácia Facebook je pravidelne aktualizovaná, pričom väčšinou ide o drobné úpravy týkajúce sa výkonu a opráv malých chýb. Z času na čas sa ale objaví v aktualizácii nová funkcia, pričom niekedy ide o naozaj veľké novinky. Pred niekoľkými mesiacmi sme vás informovali o tom, že aplikácia ponúka pre niektorých užívateľov aktualizáciu s novým vstavaným prehliadačom priamo v aplikácii. Táto novinka sa teraz dostala k väčšine užívateľov a my si dnes v jednoduchom návode ukážeme, ako túto funkciu vypnúť.

Screenshot_2014-08-20-09-00-18 Screenshot_2014-08-20-09-00-26

  1. Najskôr si budete musieť otvoriť aplikáciu Facebook na vašom smartfóne alebo tablete. Prvým krokom bude otvorenie nastavenia aplikácie, ktoré sa nachádzajú úplne napravo v krajnej karte.
  2. Tu sa zobrazia informácie o vašom profile a niektorých aktivitách. Skrollujte dolu až kým nenájdete položku “Nastavenia Aplikácie” (App Settings). facebook-navod-2
  3. V zozname nastavení nájdite možnosť “Always open links with external browser“. V základe bude táto možnosť neoznačená, čo znamená, že všetky odkazy, na ktoré vrámci aplikácie Facebook kliknete, sa zobrazia priamo v aplikácii Facebook. Ak sa tomu chcete vyhnúť, označte túto možnosť fajkou a odteraz sa budú odkazy otvárať vo vami predvolenom prehliadači, resp. sa vždy zobrazí vyskakovacie okno s výberom prehliadaču. facebook-navod-1

A to je všetko. Takto jednoducho môžete zabrániť automatickému otváraniu odkazov v jednoduchom prehliadači v aplikácii Facebook. Tomu chýbajú mnohé funkcie ostatných prehliadačov a iba veľmi ťažko dokáže nahradiť napríklad Google Chrome. Otváranie odkazov vrámci aplikácie Facebook môže byť síce pohodlné a zabráni zdržovaniu spôsobenému prepínaním medzi aplikáciami, no na ďalšiu prácu na internete nie je práve najlepší. Potešia tu možnosti priameho zdieľania stránky na svojej nástenke či možnosť otvoriť stránku v prehliadači Chrome. Veríme, že vám náš návod pomohol. Dajte nám v diskusii vedieť, či ste už mali túto funkciu aktívnu a či sa vám ju pomocou tohto návodu podarilo vypnúť.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: PhoneArena 

30.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+