MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo bola podpora Adobe Flash pre operačný systém Android samozrejmosťou. Od uverejnenia systému Android 4.1 Jelly Bean sa však všetko zmenilo a Flash pre Android je možné používať iba neoficiálnymi cestami. To však nebránilo vývojárom, aby túto funkciu priniesli pre všetkých, ktorí bez nej nedokážu existovať a chceli by ju mať prístupnú vo svojom smartfóne alebo tablete aj naďalej. Android sa však naďalej vyvíjal a my vám dnes prinášame návod, pomocou ktorého si Flash užijete aj na najnovších verziách Androidu – KitKat a Lollipop.

  • Všetko, čo budete potrebovať k plnohodnotnému prehliadaniu webových stránok s flashovým obsahom je správny prehliadač. V našom prípade je ním Flashfox, ktorý je jedným z najobľúbenejších riešení pre užívateľov Androidu verzie 2.3 a novších. Aplikácia je dostupná v dvoch verziách – zdarma a platenej. Ak navštevujete flashové stránky pravidelne, odporúčame vám platenú verziu, ktorá stojí 2,49€. Verzia zadarmo je totiž plná reklám, ktoré pri občasnom využití aplikácie neprekážajú, no pri pravidelnom používaní môžu byť veľkým narúšaním pohodlia.

flashfox-1 flashfox-2 flashfox

Verzia: 45.5.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 45.5.1
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: 45.6.0
Aktuálna cena: 2,49 €
Verzia: 45.6.0
Aktuálna cena: 2,49 €

  • Pre zlepšenie užívateľského zážitku môžete využiť ešte doplnok Flashify. Ten nie je skutočnou aplikáciou, ale umožňuje otvárať odkazy z iného prehliadaču v takom, ktorý podporuje Flash. Stačí, keď budete aj naďalej používať prehliadač, ktorý s obľubou používate aj teraz. Ak náhodou narazíte na stránku, pre zobrazenie ktorej potrebujete Flash Player, jednoducho ju prostredníctvom menu dáte zdieľať a z ponuky aplikácií vyberiete Flashify. Takto môžete aj naďalej používať váš prehliadač a zároveň mať rýchly prístup k flashovým funkciám prehliadaču Flashfox.

flashify-1 flashify-2 flashify-3

Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma

Takto jednoducho môžete používať Flash aj s novšími verziami systému Android, na ktorom by staré metódy nemuseli fungovať. Potrebovať k tomu budete iba jednu aplikáciu so vstavaným prehrávačom Flash, no ak chcete aj naďalej používať svoj obľúbený prehliadač a v alternatívnom otvárať iba flashové stránky, zíde sa vám aj doplnok Flashify.

Zdroj: PhoneArena

21.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+