MojAndroid

Minulý rok sme sa dočkali prvých skladacích smartfónov s ohybnými displejmi od spoločnosti Samsung, Huawei a Motorola. Zvyšní výrobcovia sú zatiaľ k tomuto segmentu trhu zdržanliví. Čínskej spoločnosti Xiaomi ale ešte v prvej polovici minulého roku uniklo video prototypu ohybného smartfónu. Napriek tomu sme sa ho zatiaľ nedočkali. Namiesto neho na jeseň značka predstavila prémiový limitovaný smartfón Xiaomi Mi Mix Alpha, ktorý využíval ohybný OLED displej. Portál AndroidAuthority teraz upozornil na nové patenty Xiaomi, ktoré ukazujú možnú podobu jeho nástupcu.

Displej pretekajúci na druhú stranu smartfónu

Xiaomi Mi Mix Alpha je s cenovkou presahujúcou 2500 eur zatiaľ najdrahším smartfónom výrobcu. Cenovka dokonca niekoľkonásobne presahuje obvyklú cenu vlajkových lodí Xiaomi, ktorá sa pohybuje okolo 500 eur. Dôvodom je, okrem špičkovej výbavy a luxusných materiálov, displej pretekajúci až na druhú stranu smartfónu. Vďačí za to ohybnému OLED displeju, ktorý je ale narozdiel od skladacích smartfónov ohnutý napevno.

Aktuálny výber skladacích smartfónov

Ohybný displej momtneálne ponúkajú Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X. Ani jedno z týchto zariadení sa zatiaľ na našom trhu nepredáva. Približne o mesiac očakávame predstavenie nového Galaxy Z Flip. V najbližších mesiacoch by mala prísť do predaja aj Motorola razr 2019, a to za cenu približne 1500 eur.

Skladací Huawei Mate X

Spoločnosť TCL na CES 2020 v Las Vegas ukázala svoj koncept skladacieho smartfónu. Očakávame aj príchod Surface Duo od Microsoftu, ktorý síce neponúka jeden skladací displej, ale dva displeje, ktoré sú oddelené rámom.

Čaká nás lacnejší Xiaomi Mi Mix Alpha?

Nové patenty Xiaomi podané na čínskom patentovom úrade minulý mesiac prezentujú podobné zariadenia, ako je Xiaomi Mi Mix Alpha. Náčrtky ukazujú, že u možného nástupcu Mi Mix Alpha by mohol displej pretekať na zadnú stranu len jedným smerom. Buď vo vertikálnom alebo horizontálnom smere. To by mohlo naznačovať aj to, že Xiaomi sa snaží vyrobiť jednoduchšie, a v tom prípade aj cenovo dostupnejšie, zariadenie tohto typu. V neposlednom rade to ale potvrdzuje, že pre Xiaomi sú ohybné displeje budúcnosť a časom by sme sa mohli dočkať aj skladacieho smartfónu.

Náš tip
Xiaomi Mi A2: Oficiálna stabilná verzia Androidu 10 je konečne tu

16.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+