MojAndroid

Huawei naďalej posilňuje svoje postavenie na trhu smartfónov a to napriek zákazu amerického ministerstva obchodu, ktorý zakazuje poskytovať technológie tejto čínskej spoločnosti. Už v apríli bola najpredávanejším výrobcom, čím ukončila niekoľkoročnú dominanciu konkurenčného Samsungu. Podľa portálu Gizchina tento úspech zopakovala aj v máji.

Huawei P40 Pro fotoaparat

Rozdiel medzi Huawei a Samsungom bol menší než v apríli

V mesiaci apríl mal čínsky výrobca trhový podiel 21,4 % a juhokórejský Samsung iba 19,1 %. Podľa štatistiky analytickej spoločnosti Counterpoint bol rozdiel medzi týmito dvoma spoločnosťami v máji podstatne tesnejší. Huawei patrilo 19,7 % trhu a Samsung obsadil druhé miesto s podielom 19,6 %. Rozdiel bol teda iba 0,1 %. Samsungu pomohli hlavne predaje v USA, ktoré s 8,4 miliónmi predanými smartfónmi robili 33 % všetkých jeho predajov.

Counterpoint predaj smartfónov máj 2020

Celkovo sa v tomto mesiaci dodalo na trh 81,97 miliónov smartfónov. Tretie miesto už tradične patrí americkej spoločnosti Apple s trhovým podielom 13 %. Ďalšími troma spoločnosťami sú čínsky výrobcovia Oppo, Xiaomi a Vivo, ktorí majú rovnaký podiel 8 %. Zvyšným výrobcom ako sú Nokia, LG alebo Motorola patrí 23 % trhu.

Na jeseň zamávajú rebríčkom nové vlajkové modely

Čínskemu výrobcovi pomohlo v upevnení si prvej pozície uvedenie série vlajkových lodí Huawei P40. Tie síce kvôli kauze Huawei vs USA nemajú Google aplikácie, ale lákajú na výborné fotoaparáty. Fotoaparát Huawei P40 Pro je podľa portálu DxOMark stále najlepším na trhu. Už o dva mesiace by mu ale mala pribudnúť silná konkurencia. Juhokórejský Samsung sa chystá v auguste uviesť na trh dvojicu vlajkových smartfónov Galaxy Note 20 a Galaxy Note 20 Ultra.

Huawei mu bude na jeseň kontrovať sériou Mate 40. Poradím určite zamieša aj americký Apple, ktorý nedávno predstavil systém iOS 14. Ten by mala využívať spoločne s novým čipsetom Apple A14 Bionic aj 12. generácia iPhonov. Jej predstavenie sa očakáva behom septembra.

Náš tip
ČSOB banka konečne spustila Google Pay a Apple Pay
6.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+