MojAndroid

Každý z nás má množstvo úloh a záležitostí, ktoré si plánuje na krátke alebo dlhšie obdobie. Často si tieto úlohy zapisujeme na papier, nástenku, do rôznych zoznamov a podobne. Produktivita pri takomto druhu pripomienok je však veľmi nízka a efektívnejšie je zapisovať si poznámky do to-do aplikácie, ktorú si môžete zosynchronizovať s viacerými zariadeniami, počítačom a svojim tabletom. Preto sme sa rozhodli vybrať najlepšie to-do aplikácie pre Android, aby sme vám s vašimi úlohami pomohli v minimálnej miere aj my :-)

TO DO aplikacie

Any.DO

Aplikácia Any.DO patrí medzi najpopulárnejšie tituly vo svojej kategórii a používateľov si získava najmä kvôli jednoduchému prostrediu a intuitívnemu ovládaniu. Svoje úlohy a poznámky si môžete synchronizovať medzi zariadeniami a spojiť ich aj s ďalšími zaujímavými službami, čím zvýšite efektivitu svojej práce. Zaujímavou je možnosť prepnutia medzi svetlou a tmavou témou, či rozdelenie úloh podľa dátumu. Any.DO je dostupné na stiahnutie zadarmo.

AnyDO

Náš tip
Any.DO: perfektný správca vašich úloh s doplnkom pre prehliadač Chrome

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Wunderlist

Medzi populárne aplikácie, najmä medzi pracujúcimi, patrí rozhodne aj Wunderlist. Ide o rovnako výborne spracovaný to-do nástroj, ktorý ponúka niekoľko možností triedenia úloh a ich zdieľania s ďalšími zariadeniami. Nechýba ani rozšírenie pre prehliadač Chrome a niektorých môže potešiť aj plugin pre Gmail. Z ďalších vlastností aplikácie vyzdvihujeme intuitívnosť a bezplatnú dostupnosť. Za príplatok si však môžete užiť doplnkové funkcie.

wunderlist_2_screenshots

Náš tip
Wunderlist 2: Vynikajúci multiplatformový to-do list
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Todoist

Výhodou aplikácie Todoist je čisté a prehľadné prostredie, v ktorom si môžete rozdeliť úlohy do niekoľkých projektov a podľa viacerých kritérií. Zaujímavou funkciou je tiež možnosť zadávania úloh cez hlasového asistenta Google Now a poteší rozhodne aj integrácie do prehliadača Chrome a možnosť synchronizácie s PC i ďalšími mobilnými zariadeniami. Za menší príplatok sú dostupné aj nadštandardné funkcie.

todoist

Verzia: 12.7
Aktuálna cena: Zdarma

GTasks

Ak hľadáte aplikáciu, ktorá je najmä jednoduchá a prehľadná, siahnite po titule GTasks. Ten je v Obchode Play dostupný už niekoľko rokov, počas ktorých sa graficky veľmi nezmenil, čo mu však v tomto prípade nezazlievame. Aplikácia ponúka v základe aj niekoľko jednoduchých widgetov, ktoré si môžete umiestniť na domácu obrazovku. Ako všetky predošlé aplikácie, aj táto je dostupná bezplatne.

gtasks-1 gtasks-2

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Tasks N Todos

Z hľadiska grafickej príťažlivosti patrí v našom výbere na posledné miesto aplikácia Tasks N Todos, ktorá však určite nepatrí na poslednú priečku z hľadiska funkcií. Ide o prepracovaný nástroj, ktorý vám pomôže s úlohou akéhokoľvek typu, ktorú si môžete začleniť do zoznamu podľa niekoľkých kritérií. Dôležitosť jednotlivých úloh si môžete vyznačiť rôznou farbou, pričom je dostupný aj pokročilý systém upozornení a pripomienok. Aj tento titul nájdete v Obchode Play bezplatne s tým, že za príplatok ponúka prémiové funkcie.

tasksntodos_2 tasksntodos_1

Google Keep

Perfektným nástrojom pre správu jednoduchých poznámok a úloh je aj Google Keep, ktorý nájdete v novších zariadeniach s Androidom ako predinštalovanú aplikáciu. Ide o titul z dielne Googlu a okrem prehľadného prostredia sa vyznačuje najmä intuitívnosťou, ktorá je tu citeľná viac než v inej aplikácii. Samozrejme nechýba ani sada widgetov na plochu. Aplikácia je dostupná aj so všetkými funkciami bezplatne.

keep

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Z kategórie TO-DO aplikácií odporúčame tiež:

Ktorú aplikáciu na správu úloh používate vy? Ak sa váš titul nenachádza v našom zozname, napíšte nám jeho názov a vaše skúsenosti s touto aplikáciou do komentára pod tento článok.

12.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+