MojAndroid

V rámci septembrového mesačného výberu vám prinášame tie najnovšie a najlepšie Android aplikácie z katalógu na našom webe. Do katalógu navyše môžete zapojiť aj vašu Android aplikáciu!

Náš tip
Najlepšie slovenské Android aplikácie za mesiac (08/2018) + ANKETA
Náš tip
Najlepšie slovenské Android aplikácie za mesiac (07/2018) + ANKETA

Simple Mobile Tools

Začíname vo veľkom, a to hneď 13 aplikáciami z dielne šikovného slovenského vývojára. Tie spadajú pod značku Simple Mobile Tools, ktorá si za posledné dva roky vydobila rešpekt a uznanie medzi používateľmi z celého sveta. Podarilo sa jej to najmä vďaka jednoduchosti a ukážkovému odladeniu jednotlivých aplikácií. Tie doposiaľ zaznamenali dohromady viac ako 6 miliónov stiahnutí a boli preložené do 32 svetových jazykov. Najpopulárnejšou zo všetkých je appka Jednoduchá galéria, ktorá má sama cez 1 milión stiahnutí so skvelým priemerným hodnotením 4,5 z 5.

Verzia: 3.6.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.6.2
Aktuálna cena: Zdarma

V rámci Simple Mobile Tools je však k dispozícii aj Spúšťač aplikácii, Správca súborov, Kalkulačka, Kalendár, Fotoaparát, Hodiny, Kalendár, Kontakty, Hudobný prehrávač, Poznámky, Kreslenie a Ďakujem. Každá zo zmienených aplikácií je open source, pričom ich zdrojové kódy sú voľne dostupné na Githube. Skvelé je, že ich prostredie sa dá farebne prispôsobiť a taktiež to, že vďaka svojej jednoduchosti výrazne nezaťažujú procesor ani operačnú pamäť.

Hangry

Verzia: 1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1
Aktuálna cena: Zdarma

Ak ste si doposiaľ mysleli, že slovenské štúdiá síce dokážu vytvárať kvalitné appky, no s hrami je to už o čosi horšie, tak ste sa mýlili. Dozaista vás o tom presvedčí najnovší počin od Butterfly Effect, ktorý nesie názov Hangry. Ide o jednoduchú hru vytvorenú v Unity engine, ktorá vám svojou hrateľnosťou môže pripomenúť dnes už legendárny herný titul Fruit Ninja. Hangry však ani z ďaleka nie je jeho bezduchou kópiou. Práve naopak, pridáva niekoľko vlastných herných mechaník a podarený dizajn, ktorý ho robí ešte zaujímavejším.

Košice región turizmus

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Nie je tomu až tak dávno, čo sa v Obchode Play objavila aplikácia určená pre návštevníkov druhého najväčšieho slovenského mesta. Tá dostala jednoduchý názov Košice región turizmus, pričom v prehľadnej podobe ponúka detailné informácie o metropole východu a jej širšom okolí. S jej pomocou tak na svojich cestách po košickom regióne môžete nadobro zabudnúť na nespratné mapy a knižných sprievodcov. Všetko dôležité sa totiž dozviete aj priamo z nej. Nechýbajú v nej detailné informácie o atrakciách, podujatiach a pamiatkach, a to aj tých, ktoré sú zapísané v zozname UNESCO.

Liptov – Nízke Tatry

Verzia: 1.4.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.6
Aktuálna cena: Zdarma

Podobne ako región Košíc, dostal nedávno novú aplikáciu aj región Liptova. Tá nesie názov Liptov – Nízke Tatry a taktiež plnohodnotne nahrádza knižných turistických sprievodcov, ako aj nespratné mapy určené pre lepšie zoznámenie turistov s touto prekrásnou časťou našej krajiny. V tejto aplikácii nájdete skvelé typy na výlety a túry, ako aj informácie o lyžiarskych strediskách, aquaparkoch či wellnessoch, histórii, kultúre a mnohom ďalšom. Nechýbajú tu pritom ani informácie o počasí či otváracích hodinách.

Nájdi kopec

Verzia: 4.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

Predposledná zo septembrového výberu slovenských appiek vám taktiež padne vhod najmä pri turistike a skúmaní krás našej malebnej prírody. Nájdi kopec využíva GPS súradnice a fotoaparát vášho zariadenia na to, aby vám v reálnom priestore ukázala kopce, ktoré sa vôkol vás nachádzajú. Ak si teda na túre nebudete vedieť spomenúť na názov jedného z okolitých vrchov, táto appka vás môže zachrániť pred obrovským chrobákom v hlave. V súčasnosti dokáže appka identifikovať až 240 000 svetových kopcov, pričom vám vie zobraziť ich presnú polohu, ale aj ich vzdialenosť.

SK Radio

Verzia: 5.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

Hoci dnešné smartfóny disponujú ohromným množstvom nových a nesmierne zaujímavých technológií, tie rokmi zaužívané už často neobsahujú. Nie je to tak iba v prípade 3,5 mm audio jacka, ale aj modulu FM rádia, ktorý z telefónov takmer úplne vymizol. Tento prekérny problém však rieši aplikácia s názvom SK Radio, ktorá má v sebe integrované všetky internetové slovenské stanice. Zároveň disponuje zaujímavými funkciami, ktoré vám umožnia zmeniť kvalitu prehrávania, označiť si obľúbené rádiá, nastaviť časovač vypnutia alebo rádiobudík.

ZSE Drive

Napriek tomu, že infraštruktúra nie je na Slovensku elektromobilom veľmi prispôsobená, ich počet neustále stúpa. Našťastie sa však dá to isté povedať o nabíjacích staniciach, ktorých je síce stále ako šafránu, no postupne pribúdajú na celom území našej krajiny. Tie začala pred istým časom budovať aj spoločnosť ZSE, ktorá nedávno sprístupnila v Obchode Play novú aplikáciu ZSE Drive. Tá je určená na zobrazenie najbližších nabíjacích staníc vo vašom okolí. Spoľahlivo vám pritom zobrazí nielen stanice spoločnosti ZSE, ale aj tie ďalšie.

Najlepšie slovenské Android aplikácie za mesiac (09/2018) + ANKETA

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

ANKETA (09/2018): nominácie na 4ka Android Code 2018

Portál MojAndroid v spolupráci s operátorom 4ka pripravuje anketu 4ka Android Code, kde čitatelia hlasujú za najlepšie slovenské aplikácie. Tento rok sme sa rozhodli anketu zatraktívniť – každý mesiac prinesieme výber aplikácií zo Slovenska a na konci článku bude anketa, kde môžete vybrať jednu aplikáciu, ktorá sa vám najviac páči. Aplikácia, ktorá získa najviac hlasov automaticky postúpi do hlasovania v ankete 4ka Android Code 2018 na konci roka.
11.10.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+