MojAndroid

Časy, keď sme všetci mali v telefóne FM rádio, sú už dávno preč. Výrobcovia na túto funkciu pomaly zabúdajú. Svet prechádza na online streamovanie hudby, ktoré dáva používateľom oveľa viac možností prispôsobenia. Klasické FM rádio by sa niekedy určite hodilo, no to streamované ho dokáže bez problémov nahradiť. Na jeho počúvanie potrebujete len svoj smartfón, dostatočný dátový balíček a internetový signál, prípadne Wi-Fi.

Najväčší problém budú mať používatelia hlavne s dátovým balíčkom. Naši operátori sú na dáta skúpi a len tak si ich nepustia. V poslednom čase sa to síce zmenilo, paušály obsahujú stále viac a viac voľných gigabajtov, no stále to nie je ono. K dispozícii sú aj špeciálne balíčky, ktoré umožňujú neobmedzene počúvať hudbu či pozerať videá. Prehľadu dátových možností jednotlivých operátorov sme sa venovali len nedávno.

Ale späť k téme. V Google Play sa nachádza množstvo zaujímavých a kvalitných aplikácií, ktoré plnohodnotne nahradia klasické FM rádio. Výhodou je, že streamované rádio nemusíte počúvať len na území, na ktorom stanica vysiela. To znamená, že slovenské rádio si bez problémov vypočujete trebárs aj v USA či naopak. Toto sú najlepšie aplikácie s rádiom, ktoré najčastejšie využívame v redakcii.

TuneIn

Pravdepodobne najznámejšia aplikácia s rádiom na svete. Okrem toho, že v databáze nájdete všetky možné svetové rádiá, nachádzajú sa tu aj tie slovenské. A nie je ich málo. Jednotlivé stanice si môžete jednoducho uložiť medzi obľúbené. Ak neviete, aké rádio naladiť, jednoducho si zvolíte žáner, na ktorý máte chuť a počúvať budete len konkrétny štýl hudby. Zvoliť si môžete aj kvalitu streamu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

radia.sk

Jednoduchá, rýchla a kvalitná aplikácia, v ktorej nájdete prakticky všetky slovenské rádiá. Vašu obľúbenú stanicu môžete vybrať zo zoznamu, prípadne ju vyhľadať ručne. Jednoducho si ju uložíte medzi vaše obľúbené a následne medzi nimi jednoducho prepínate. Poteší možnosť vybrať kvalitu streamu, my by sme určite zvolili ten kvalitnejší. V prípade nedostatočnej rýchlosti internetového pripojenia dokáže aplikácia automaticky prepnúť na nižšiu kvalitu a tým menší dátový prenos.

Verzia: 3.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

myTuner Radio App

Veľmi kvalitná aplikácia s rádiom, ktorá však nie je zdarma. Okrem slovenských rádií tu nájdete aj tie zahraničné, pričom výber je naozaj poriadny. Nachádza sa tu viac ako 50-tisíc rádiostaníc. Poteší funkcia budenia rádiom, stačí si nastaviť budík a aplikácia vás zobudí spustením vášho obľúbeného rádia. Nechýba ani časovač. Jednoducho si tak nastavíte čas, za ktorý sa prehrávanie hudby vypne. To sa môže hodiť napríklad v noci pred spaním.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

SK Radio – Slovenské online rádiá

SK Radio je jednoduchá a elegantná aplikácia pre slovenské rádiá. Poskytuje množstvo užitočných funkcií – informácie o hudbe, časovač vypnutia, budík s vybranou slovenskou rádiovou stanicou a oveľa viac. Spomedzi všetkých si dokážete označiť vaše obľúbené slovenské rádiá, čím sa vám prechod medzi nimi ešte zrýchli. Samozrejme, nechýba ani informácia o aktuálne hranej skladbe vybraného rádia, a preto vám jej názov už nikdy neunikne.

Verzia: 5.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

Gym Radio Workout Music App

Posledná aplikácia je vhodná hlavne pre tých, ktorí hľadajú vhodnú hudbu pre svoje cvičenie. Aplikácia s názvom Gym Radio obsahuje hudbu vhodnú na posilňovanie, behanie a podobne. Dokáže vás nabudiť k lepším výsledkom. Nastaviť si môžete aj dobu, keď sa prehrávanie rádia zastaví, počas prehrávania vidíte názov skladby a omnoho viac.

Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma

Máte aj vy tip na kvalitnú aplikáciu s rádiom? Neváhajte sa oň podeliť pod článkom v komentároch.

1.4.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+