MojAndroid

Smartfón sa stal našim najbližším spoločníkom, zariadením, kde si ukladáme všetky svoje citlivé dáta – fotografie, video, heslá, správy alebo celé dokumenty, ktoré chceme mať neustále pri sebe. Aby sa k nim nedostal niekto cudzí, musíme si svoje zariadenie zabezpečiť. Základným prvkom zabezpečenia je zámok obrazovky, ktorý si môžete nastaviť priamo v nastaveniach vášho zariadenia. Pokiaľ sa vám ale nepozdáva predinštalovaná zamknutá obrazovka, môžete ju vymeniť za alternatívu z obchodu Play. Vybrali sme pre vás najlepšie náhrady zamknutej obrazovky, aby ste si mohli vybrať ľahšie.

ZUI Locker

Okrem vzhľadu uzamknutej obrazovky vám ZUI Locker umožňuje meniť aj umiestnenie hodín a otvoriť rýchle nastavenia. Tie obsahujú prepínače pre Wi-Fi, mobilné dáta, zvuk, svietidlo a ovládanie jasu. V ďalšom riadku ikon nájdete skratku pre nastavenia, zmenu tapety, RAM booster, či mini-hru, ktorá vám odporúča zaujímavé aplikácie. Posledný riadok kontextového menu obsahuje skratky na aplikácie, ktoré si navolíte v nastaveniach aplikácie.

zui-locker-2 zui-locker-1

Výhodou titulu ZUI Locker je aj množstvo tém, ktoré môžete na zamknutú obrazovku aplikovať. Nevýhodou je nutnosť doinštalovať si rôzne doplnky, pokiaľ chcete na odomykanie zariadenia používať napríklad dvojité poklepanie alebo iné vymoženosti. Celkovo ale ide o funkčnú a pekne spracovanú aplikáciu, ktorá je dostupná bezplatne, a tak si ju môže vyskúšať naozaj každý z vás.

Verzia: 2.2.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.2.2
Aktuálna cena: Zdarma

Start

Veľmi šikovnou náhradou zamknutej obrazovky je titul Start. Ten si zakladá rovnako na množstve tém, ktoré môžete aplikovať na vzhľad zamknutej obrazovky s tým, že na lockscreene nájdete aj veľké množstvo skratiek a odkazov na aplikácie alebo akcie v systéme. O tom, čo táto aplikácia dokáže, hovorí aj nižšie priložené video.

Základom aplikácie Start je bočné menu so skratkami pre funkcie a aplikácie. Funkčným prvkom je aj ikona pre odomknutie, ktorá sa po potiahnutí do iných smerov mení na skratky pre skupiny, ktoré obsahujú vami vybrané aplikácie. Celkovo ponúka tento titul viaceré možnosti nastavenia zamknutej obrazovky a keďže je dostupný bezplatne, môžete si ho kedykoľvek vyskúšať.

Verzia: 4.7.6.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.7.6.1
Aktuálna cena: Zdarma

CM Locker

V poslednej dobe sa do popredia medzi aplikáciami, ktoré slúžia ako alternatíva zamknutej obrazovky, dostal aj titul CM Locker. Ten je dielom autorov, ktorí stoja aj za populárnou aplikáciou Clean Master (CM). Samotná aplikácia CM Locker sa zameriava na pridané funkcie na zamknutej obrazovke. Priamo v nej sa nachádza aj spomínaný šetrič batérie Clean Master, či niekoľko ďalších funkcií, ktoré sú pre používateľa potenciálne využiteľné.

Jednou z možností je aj funkcia strážcu zariadenia, ktorá odfotí osobu, ktorá sa pokúšala dostať do vášho mobilného zariadenia. Okrem toho sa v aplikácii nachádza aj predpoveď počasia, či skratky pre vybrané aplikácie a funkcie, ktoré nájdete v špeciálnom kontextovom menu. Nie všetko v tejto aplikácii je však potrebné, no každý má možnosť využívať len to, čo uzná za vhodné. CM Locker stojí prinajmenšom za vyskúšanie, dostupný je rovnako bezplatne.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

GO Locker

Autori populárneho Go Launchera sa rozhodli, že vyvinú aj alternatívnu aplikáciu pre uzamknutú obrazovku, a tak vznikol GO Locker. Ten prináša niekoľko šikovných funkcií a pekný vzhľad, takže poteší každého používateľa. Aktuálne je tento titul dostupný pre viac ako 8000 zariadení a oproti konkurentom ponúka jednoznačne najviac rozličných tém a grafických úprav.

Okrem toho ponúka Go Locker pokročilú správu notifikácií, viaceré obrazovky, na ktoré si môžete umiestniť skratky pre aplikácie alebo widgety a taktiež možnosť pre rýchle spustenie fotoaparátu. Ako predošlé aplikácie, aj tento titul je dostupný bezplatne v obchode Play a môžete si ho stiahnuť pomocou odkazu nižšie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Locker Master

Absolútne najdivokejšou aplikáciou v tomto výbere je titul Locker Master. Ten vám umožňuje upraviť si zamknutú obrazovky absolútne podľa svojich predstáv. O tom, aké možnosti táto aplikácia ponúka, vám povie nižšie priložené video.

Locker Master si na rozdiel od svojich konkurentov zakladá na absolútnej voľnosti. Každý používateľ si môže upraviť uzamknutú obrazovku podľa seba. Okrem toho si môžete stiahnuť aj výtvory iných používateľov, prípadne zdieľať v databáze svoj výtvor. Samozrejmosťou je aj zobrazovanie upozornení či jednoduchých widgetov. Aj piaty titul v našom výbere si môžete stiahnuť úplne zadarmo pomocou odkazu nižšie.

Akú alternatívnu zamknutú obrazovku používate vy? Zahlasujte v našej ankete alebo nám napíšte názov aplikácie, ktorú používate, do komentárov pod tento článok.

Ako náhradu za zamknutú obrazovku používam

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
26.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+